Wpis z mikrobloga

Jak w tej grze utrzymywać temperaturę opon? Jeżdżę już 2gi dzień M4 po SPA i za cholerę nie mogę utrzymać optymalnej temp. opon. Jeżdżę dosyć ostro i prawie na flaku (instrukcja m4 przewiduje 32psi na wszystkich, ale przód zbiłem na 24psi i tył na 26psi). Temperatura opon jest naprawdę tak ważna czy mogę ją olać? Udaje mi się SPA przejechać w ok. 2:57 ale chciałbym ten czas jeszcze poprawić i powoli zaczynam się bawić ustawieniami.

A odnośnie czasów to jest gdzieś ogólna tabela graczy z podziałem auto/tor? Pojęcia nie mam czy te moje 2:57 to czas dobry, słaby czy przeciętny?

#assettocorsa
  • 10
@newerty: Tutaj można sprawdzić czasy innych graczy, którzy korzystali z apki RSR w grze i kręcili najlepsze okrążenia. Od tych czasów co są można spokojnie zdjąć jeszcze jakieś ułamki sekund. http://www.radiators-champ.com/RSRLiveTiming/index.php?page=world_records

Co do temperatur i ciśnienia opon to ustawiasz w taki sposób, aby po dogrzaniu PSI w apce z oponami wyświetlało się na jaskrawy zielony kolor wtedy osiągasz optimum dla tego konkretnego ogumienia.
@Sefni: nie znalazłem jak w grze zapisać powtórkę z przejazdu, więc film na yt.com chyba wystarczy.

Z pitu wyjeżdżam na nagrzanych oponach, po pierwszym okrążeniu opony na przedniej osi mają już 74*C a tylna oś już niebieska z temp. 69*C. Po 2-3ch okrążeniach temp. opon stabilizuje się w okolicach 62-64 stopni. Obniżenie ciśnienia w oponach trochę poprawia temperatury ale na tym ciśnieniu jeździ mi się najlepiej.
@William_Lawson: nie da rady, muszę na wejściu odpuścić bo wyrzuca do lewej jak z katapulty. Dopiero kiedy ustawię się na wejściu mogę zrobić redukcję do 4 i dać gaz na full.

Muszę też FF lepiej ustawić bo właśnie na tym fragmencie aż wyrywa fajerę z łap.

Ale dzięki za radę, może jak ustawię lepiej FF to opanuję to auto bez zwalniania.
setupmarkt


@William_Lawson: mam, nie ma żadnych ustawień dla M4 i Spa. Ogólnie to chyba mało kto jeździ M4 ¯\_(ツ)_/¯
Nawet czasów na różnych torach dla M4 jest ledwie po kilka, max kilkanaście sztuk.
kataj innym autkiem


@William_Lawson: Ta cząstka dresiarstwa we mnie jest tak mocna, że nie pozwala mi się przenieść na auto bez śmigiełka na masce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na serio to pośmigałem tymi różnymi autami GT, ale one są przyklejone do toru, nie umniejszając nikomu mam wrażenie że prowadzą się same. Chociaż z czasem pewnie będę musiał się na nie przesiąść ( ͡° ʖ