Wpis z mikrobloga

@Kep1999: #gimboateizm #carrioner #wiara #religia

Carrioner planuje zrobić odpowiedź Polskiemu Inkwizytorowi dotyczącą ateizmu Hitlera i ZSRR. Czego możemy się spodziewać?

Olanie, że Hitler wprowadził ateizm państwowy w kraju warty

Olanie, że ateizował młodzież

Olanie, że jego sekretarka uważała, że odwoływał się do Boga z powodu wyborców, ale naprawdę nie wierzył

Olanie, że Boorman - zdeklarowany ateista - mówił, że naziści pod słowem ,,bóg" rozumieją prawa natury

Mylenie Kultu Jednostki z religią

Olanie, że Stalin uważał ateistów, za łatwiejszych do zmanipulowania

Jedyny plus, że podbije mu wyświetlenia xD
Kep1999 - @Kep1999: #gimboateizm #carrioner #wiara #religia

Carrioner planuje zrob...

źródło: comment_L8oaSbJ10mAWJaK6jyL3WHeIPL15oXuO.jpg

Pobierz
  • 13
@Dezyderat: Faktycznie, Stalin podczas wojny musiał złagodzić kurs wobec cerkwi - dalej groziła kara śmierci za rosyjskie tłumaczenie Biblii, ale jednak. - choć po wojnie znów przycisnął jej śrubę. To zresztą nawet logiczne, Stalin przez całe lata 30 starał się zamienić chłopów w ateistów, ale ci do końca odmawiali.

Więc dlaczego mieliby chcieć walczyć podczas wojny za Stalina?
@michu12345: To Twoje subiektywne odczucie, co do istnienia Boga. Można powiedzieć, że kłamstwo powtarzane sto razy staje się prawdą. Ale będąc uczciwym należy przyznać, że działa to w dwie strony - można sobie mówić, że Bóg jest, można też mówić, że Go nie ma. Ja przychylam się do twierdzenia pierwszego. Moje intelektualna droga jest pełna wybojów, pytań bez odpowiedzi, poszukiwania i niezrozumienia. Jestem pasjonatem nauk kosmologicznych, muszę subiektywnie przyznać, że te
@michu12345:

Edit. Muszę powiedzieć, że nie lubię takich mimowolnych stwierdzeń, wkurzają mnie. Jakich? „Kompletnie ignoruje, że Boga nie ma”. Czy tak wypowiada się mądry człowiek? Absolutnie Twojej mądrości nie neguję, lecz jeżeli chcesz być odbierany dobrze, to nie rób tak. Gdybym napisał do Ciebie: „Kompletnie ignorujesz to, że Bóg istnieje”, to czy wnosiłoby to coś do rozmowy? Byłbym w Twoich oczach rozsądnym człowiekiem?

„Dlatego, że nie znajdujemy, czego szukamy, nie powinniśmy
@michu12345: Ja jestem katolikiem. Był moment, że byłem ateistą, ale to raczej epizod, później sympatyzowałem z protestantyzmem, a teraz już definitywnie jestem katolikiem. Agnostycyzm to według mnie dużo racjonalniejsze podejście niż ateizm. Chociaż osobiście przychylałbym się do deizmu/panteizmu, gdybym nie był teistą. Ważne bracie, by agnostycyzm nie polegał na stagnacji, zawieszeniu osądu, ale na poszukiwaniu. Poszukiwanie chyba jestem sensem mojego życia, warto to robić ;) Pozdrawiam.
@Kep1999: U siebie ateizmu nie wprowadzał tylko pozytywne chrześcijaństwo ale widać że traktował religie jak narzędzie. Nie on pierwszy. Nie wydaje mi się że ateizował młodzież ale na pewno dawał im "wolność" od rodziców i prał mózgi. Robić dzieci dla fuhrera.
Ateiści mogli być nieco bardziej podatni na ładnie brzmiące ideologie, ale dla mnie ateizm to tylko pierwszy krok.
Ludzie religijni ale też i prości lub z zasadami mówili nie i
@LegionPL: Niemieccy narodowi socjaliści, naśladując rosyjskich bolszewików, uznali że najskuteczniejszym środkiem, gwarantującym przetrwanie i rozwinięcie się ich reżimu, będzie ateistyczna indoktrynacja od najmłodszych lat. (…) W III Rzeszy ich odpowiednikami było Hitlerjugend (Podobnie jak w przypadku sowieckich pierwowzorów, przynależność do Hitlerjugend była obowiązkowa (…) )
Kucharczyk G., Czerwone Karty Kościoła, Kraków: Wydawnictwo Dębogóra, 2008, s. 291-292,
@LegionPL: pozytywne chrześcijaństwo naziści też chcieli znieść

Ze sprzeczności poglądów narodowosocjalistycznego i chrześcijańskiego wynika, że powinniśmy odrzucić jakiekolwiek wzmacnianie już istniejących lub wspieranie nowo powstających wyznań chrześcijańskich. Nie ma przy tym sensu robienie jakichkolwiek różnic między chrześcijańskimi wyznaniami. Z tego powodu musi być ostatecznie porzucona myśl o utworzeniu ewangelickiego Kościoła Rzeszy… - Volker Koop, Bormann Pierwszy po bestii, str. 171