Wpis z mikrobloga

Mam arcy genialny pomysł!
Tym razem nie ściemniam, bo jest na to ogromna potrzeba!
Problem jest taki że każdy zdalny pulpit ma jakąś wadę:
- Nomachine NX: Działa arcy genialnie po LTE, lecz po co dawali domyślne szyfrowanie, skoro w sieci lokalnej jego brak przyspieszyłby transkodowanie pulpitu w grach?
Do tego są problemy na starszych Windowsach niż 7, zaś najlepiej to Linux go ogarnia.
Wadą jest też to że trochę za wiele waży, więc w systemach wbudowanych też odpada.
- Remote Destkop / RDP: Otwarty klon na #linux / #bsd jest naprawdę spoko, dość lekki i wydajny w prostych aplikacjach, lecz jak chcesz się zabrać za #grafikakomputerowa to zapomnij o nim po za siecią lokalną, do tego są niezłe jaja z GPU na Windowsach.
- Citrix : Już nie taki chwalony w środowiskach korporacyjnych, lecz swego czasu najlepsza alternatywa dla RDP, oraz GPU działa, lecz niestety jest zamknięty (obecnie wypierany przez NXa).
- TightVNC: lekki i mało zajmuje po instalacji, jest dość stabilny, lecz mocno niewydajny nawet na LANie.
- UltraVNC: To samo, ale na LANie lub szybkim internecie światłowodowym działa dość dobrze w aplikacjach graficznych, o ile masz mocniejsze CPU niż w przypadku NXa i sporo pakietów ciągnie.
Do tego nie jest tak dobrze zoptymalizowany jak TightVNC, przez co są różne dziwaczne bugi.

Tak więc myślę sobie że możemy połączyć szybkie i lekkie renderowanie z NXa, Oraz dopracowany interfejs z TightVNC. Dzięki czemu powstałby doskonały zdalny pulpit dla każdego z każdym systemem ( ͡ ͜ʖ ͡)
Może ktoś jest chętny aby pomóc stworzyć taki projekt? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie ogarniam za bardzo programowania, lecz mniej więcej wiem jakby miało to działać.

  • 24
  • Odpowiedz
@fervi: Nie tak, to ma być coś na nowych zasadach stworzone i uniwersalne.
Xpra ma sporo wad i mozolny interfejs, zaś opierając projekt o TightVNC można więcej osiągnąć.
  • Odpowiedz
@fervi: NX domyślnie używa CPU, zaś działa lepiej niż Xpra.
NXnode postawiłem na laptopie z 512mb ram i 1ghz 32bitowym coleronem bez sterów do GPU i działał zaskakująco dobrze (chociaż Pentium4 HT jest szybsze).
  • Odpowiedz
@fervi: NXnone działał mi bez GPU, nawet z serwera na starych Xeonach wywaliłem GPU i grałem sobie dość wygodnie w CSa 1.6 za pomocą tableta czy laptopa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
Wspominałeś że ludzka percepcja jest ograniczona do 10mbps


@majsterV2: Foveated rendering bo prawie nigdy nie patrzysz na wszystkie piksele ekranu jednocześnie. Ale musiałbyś mieć coś szybkiego do śledzenia wzroku + znać transformacje między trackerem wzroku a monitorem żeby komputer wiedział na które piksele patrzysz a na które nie (i te można mocniej skompresować).

Czytając ten tekst widzisz wyraźnie tylko trzy linie tekstu a reszta jest zamazana.
  • Odpowiedz
@majsterV2: Nie mam doświadczenia w programowaniu komunikacji sieciowej (,). Zatrzymałem się na etapie przesyłania sekwencji JPEGów po HTTP ( )
  • Odpowiedz
@majsterV2: Już któryś z kolei wpis widzę na ten temat, te zdalne pulpity to jakieś Twoje hobby? Jest tyle już rozwiązań w tym temacie, że nawet widząc sens tego wszystkiego nie widzę sensu realizacji :/ Pojaśnij bo serio mnie tym zainteresowałeś
  • Odpowiedz
@time0ut: Są takie czasy że jest LTE i coraz popularniejszy staje się dostęp zdalny do komputerów nie tylko firmowych, ale też domowych.
Tak więc chcę stworzyć coś co po prostu działa jak najlepiej na wszystkim i nie rozwala systemu.
  • Odpowiedz
@majsterV2: Jeśli korzystasz w celach indywidualnych to taki TeamViewer czy AnyDesk już tak jest zoptymalizowany, że ciężko im robić konkurencje. Zawsze możesz sobie zainstalować X11VNC albo XRDP albo po prostu uruchamiać programy przez ssh -XC2. Na czym polega rozwalanie systemu?
  • Odpowiedz
TeamViewer czy AnyDesk


@time0ut: Dupa bo zamknięte i męczy sprzęt

X11VNC albo XRDP


@time0ut: Od tego zaczynałem zabawę nim poznałem zbawiennego NXa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ssh -XC2.


@time0ut: 5G nie wyrobi XD

Jak używałem NXa to przy 1mbps downloadu na zadupiu to oglądałem film i używałem dość płynnie aplikacji graficznych 3D typu Blender ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sorki, ale z
  • Odpowiedz