Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Mircy i być może Mirabelki z pod tagu #spawanie , potrzebuję kupić spawarke do TIGa.
Problem jest taki że ani o spawaniu tigiem ani o spawarkach nie mam pojęcia. Potrzebuję czegoś do nauki spawania tigiem ale żeby też nie kupować nowej jak już ogarne trochę temat bo się okaże że na mojej nie można czegoś ustawić czy jakiegoś innego #!$%@? brakuje. Tak żeby nią pospawac w domu jakieś pierdoły i ewentualnie kiedyś tam niewykluczone jakieś nieduże fuchy( ͡° ͜ʖ ͡°). Tylko bez przesady nie chce kupować od razu jakiegoś full pro sprzętu z chłodzeniem wodnym, fontanną, ekspresem do kawy i wuj wie czym jeszcze. Wydać chce jak najmniej oczywiście, niekoniecznie musi być nowa, starego dezla ale dobrego jakościowo też jestem w stanie kupić. No i na jakie parametry patrzeć przy kupnie spawarki inwertorowej, każda informacja się przyda.
#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawajzwykopem #spawalnictwo #pytaniedoeksperta
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mDick: @KrwawyPacyfista: o spawaniu mam pojęcie, mam nawet uprawnienia na MAG. Tigiem chciałem się zająć bardziej hobbystycznie, nadmiar wolnego czasu. Zresztą od dłuższego czasu noszę się z takim zamiarem. A kurs odpada bo z doświadczenia wiem że ciężko go pogodzić z pracą.
No i może trochę przesadziłem z tym że nie mam pojęcia, o spawaniu tigiem coś tam wiedzy teoretycznej mam, ale praktycznej null.
@Silvervend dobrze gada. Ja sam walking the cup uczylem sie z filmikow na yt.
@Matti_Hautameki jak tig to wystarczy jakis magnum z 200A. Przy zakupie maga bym nie oszczedzal bo tam koszt maszyny ma duzy wplyw na jakosc luku i spoiny ale tig na wszystkich maszynach dziala praktycznie identycznie. Ojciec w domu ma magnuma 200A, zaplacil za to z 1500zl za nowy i ja sam nie widze roznicy miedzy takim tigiem a