Wpis z mikrobloga

Hej mirki z tagu #motoryzacja i #samochody szukam nietypowego auta.
Jeżdżę aktualnie sedanem 200KM n/a awd i jeździ się sympatycznie mimo sporej masy. Natomiast to czego szukam to pójście krok dalej ale bez przesady. Myślę o ~300KM, napęd na tył lub awd, w miarę lekkie auto. Skupione na 2 miejscach z przodu, ale w razie w żeby znalazło się miejsce z tyłu. Bagażnik powinien istnieć, tj. 300-400l? I teraz najtrudniejsze - nie może być nudne. Niesamowicie kusi mnie Jaguar XKR ew. XK8, a np. bmw czy audi wieje nudą - zbyt dużo na ulicach. Koszty utrzymania? Racjonalne, nie oczekuję, że zapłacę 500zł za sprzęgło z wymianą ale 10k też brzmi nie za dobrze. Budżet? 100k to absolutne maksimum, 60k brzmi o wiele lepiej. Przy czym nie widzę problemu co miesiąc wkładać 2-3k w serwis (chodzi o koszt, nie fakt naprawiania auta co miesiąc). Mam nadzieję, że w miarę jasno wyraziłem co mi potrzeba.

P.s. rok produkcji nie ma znaczenia.
  • 12
@mortt: m3 e92 spokojnie jest w zasiegu ale to bmw. wprawdzie samego modelu niewiele na ulicach, ale dla laika nie rozni sie od zwyklej trojki, ktorych jest na peczki. tak poza tym to porsche 911 ale w tej kasie wylacznie model 996, ktory jedni kochaja a drudzy nienawidza. ten jaguar to dosc dobry trop
@aksal89: w camaro nie grają proporcje. Mustanga rozważam, ale wydaje mi się trochę oklepany w porównaniu do XK. Mercedes wydaje mi się brzydszy od BMW ;) Przynajmniej te w budżecie.

@panicze: 996 zdaje się jest 2 osobowe, a szkoda. Co do bmw - zgadza się.

@Helsantonio_Montes: Mazdę będzie miała żona niedługo, średnio mi odpowiada mieć 2 takie same nawet jeśli w różnej wersji. Honda wygląda jak mazda. Bmw z4
@mortt A może Dodge Charger? Mnie się podoba ( ͡º ͜ʖ͡º) A porsche 996 jest na bank 2+2 (poza gt3, i gt2, ale one ci nie grożą w takim budżecie ( ))
@panicze: haha, tak m3 e92 do 100 tys, ciekawe gdzie takie mogę dostać. Myśle ze w tej kwocie nawet zajeżdżone cieżko by było dostać. Natomiast m3 e46 bez większego problemu kupić za te pieniądze aczkolwiek znalezienie ładnego egzemplarza może byc nie lada problemem.