Wpis z mikrobloga

@atrax15: Nie jest to reguła, ale ogólnie dla części społeczeństwa to dobre rozwiązanie. Kolega nie był nigdy dobry w szkole, z trudem przechodził z klasy do klasy - tata hydraulik nauczył go fachu. Gość ma teraz własną działalność i żyje mu się co najmniej dobrze.

Inny chciał być prawnikiem, uczył się bardzo dobrze, bardzo dobre wyniki matury. Ale miał pecha, bo na dyskotece chciało go pobić/okraść 3 typów. A że
  • Odpowiedz
@atrax15: nie każdy musi być inżynierem czy magistrem; inne zawody takie jak "wykończeniufka" też są potrzebne, ale ludzie uważają, że jak nie mają wyższego wykształcenia to są "gupi"

nic bardziej mylnego, znam wielu magistrów przygłupów, którym bym nawet ogródka nie dał do popilnowania i ludzi bez studiów, z którymi można normalnie pogadać i są ogarnięci życiowo

  • Odpowiedz
@atrax15: poznałem budowlańca w UK, stary Anglik. Zaczynał jako murarz, później otworzył własną firmę wykończeniową. Dziś ma cztery domy w Ipswich, który wynajmuje, a sam ma dom i farmę we Francji.
  • Odpowiedz
  • 37
@atrax15
zarabiaj 8k na ukladaniu plytek
nie zaloz wlasnej firmy i nie zatrudnij kolejnych do ukladania plytek, bo kazdy glazurnik juz ma wlasna firme i zarabia 8k
populacja glazurnikow zwieksza sie
jest coraz wiecej glazurnikow, a kazdy ma wlasna firme
zarobki
  • Odpowiedz
@atrax15: generalizowanie. Do jednego i do drugiego trzeba mieć tzw "smykałkę".

Owszem, w wykończeniówce są pieniądze, tylko co z tego, jeśli tak jak ja masz dwie lewe ręce do takiej roboty i nawet tego nie lubisz.

Z kolei praca w biurze może jest bardziej stresująca niekiedy, może jest mniej płatna, ale jest czysta i masz kontakt z ludźmi. Ponadto jest bardziej różnorodna. W wykończeniówce przez całe życie będziesz robił wykończeniówkę.
  • Odpowiedz
@atrax15: ale bzdura, w większości Januszowych rodzin to właśnie rodzice wysyłają na "poważne" studia, żeby Pjotera na yntelgenta zrobić. A potem jest duma bo córcia skończyła stosunki międzynarodowe, a syn dziennikarstwo i DJing w wyższej szkole atrakcyjnych kierunków. Bo studia trzeba zrobic.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@yorrick
a ja tam nie lubię się brudzić i chodzić jak obslun ciągle #!$%@? w jakis klejach do glazury i innym szajsie,wolę mniej zarobić i być czysty,dlatego pracuje umysłowo,mało tego,właśnie jestem w pracy i z wami pisze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@atrax15: dodaj ważny punkt, idź do wykończeniówki u wujasa, żeby mieszkać z nami przez następne 20 lat w miasteczku 5k, bo nie daj boż sie usamodzielnisz i nie wrócisz nam podać szklanki wody xD
  • Odpowiedz
@atrax15: no to chyba znak, że memy z nosaczem już się wyczerpały, bo od jakiegoś czasu coraz więcej naciaganych stereotypów, które nie są prawdziwe, a przez to już mało śmieszne. Mam nadzieję, że wejdzie w końcu ta ustawa o memach, bo za dużo amatorów się pcha do zabawy.
  • Odpowiedz