Wpis z mikrobloga

@atrax15: Kurczę, przespałem. Czyli ci wszyscy znajomi zaczynający różne gównokierunki 15 lat temu byli buntownikami i zrobili na złość rodzicom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak poważnie - moment zmiany na "studia za wszelką cenę" można nakreślić na wykresie spadku uczniów w technikach i zawodówkach, co oczywiście nie wyszło nam na dobre ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@majkkali: każde? Z doświadczeniem w budowlance po kilku latach można bez problemu pobić #programista15k pod względem zarobków. Wynagrodzenie zwykłego murarza w Polsce dochodzi do 5000 zł brutto, a znam i pensje na poziomie 7000 zł

Wystarczą ambicje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z mojej patologicznej dzielnicy w której się wychowałem wiele ogarniętych osób po zawodówkach pozakładało firmy brukarskie/budowlane/stolarskie. Gdy inni kończyli studia to oni brali
  • Odpowiedz
budowlanka niż studia humanistyczne


@niezwornowazony: ale gnije z takich stwierdzeń technokratów, którym się wydaje, że tylko jinżynier i programista25k to zawody dające pieniądze. Owszem, studia tak zwane ścisłe to świetna sprawa, ale to nie jest jedyna możliwość w życiu. Już wyliczam: psychologia, socjologia, marketing, wszelkie szkoły artystyczne kształcące w kierunkach nowych mediów i możesz mieć pracę: PM, PdM, UX, grafik, DTP, account itd. itp. jest tego mnóstwo, wszystko po studiach
  • Odpowiedz
@atrax15: Mało to takich co robi po studiach w korpo za 3k?

A znajdź panie kogoś trzeźwego i dobrego w Wawie do wykończenia czegokolwiek.
3 miesiące oczekiwania i 8 koła za 2 tyg roboty :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@atrax15: ja bym poszedł na memelogie i robił specjalizację w kierunku nosacz.jpg bo z tego co widzę to ludzie nigdy nie przestaną robić tych memow.
  • Odpowiedz
@majkkali: znajomy buduje fontanny, garaże, piece/grille ogrodowe. Zatrudnia Ukraińców którzy wcale nie pracują za psi pieniądz. Kierownik czy tam inżynier z UA dostaje prawie 10 000 na rękę. Miesięczny zysk (swój) pomiędzy marcem a sierpniem ma ponad 20 tysięcy, zimą i jesienią robi wylewki cementowe i prowadzi usługi ogólnobudowlane i każdy miesiąc zamyka z podobnym zyskiem. Pracował wcześniej 5 lat u Januszy i rok w Niemczech. Teraz ma układy u deweloperów i co roku zwiększa ilość pracowników o połowę

Nigdy nie słyszałem go narzekającego. Zapieprzał ostro kilka lat, nabierał doświadczenie i pozyskiwał kontakty. Teraz to po prostu dobrze wykorzystuje i się rozwija.

Humanistów znam znacznie więcej i każdy narzeka. A bo mama naciskała, żeby iśc na sztudia, a bo dziadkowie terroryzowali, że jak na sztudia nie pójdę to nie dadzą mi książeczki
  • Odpowiedz