Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie #blender bardzo zielone także nie krzyczcie ;) Skoro mam możliwość podczas budowania sceny, zobaczyć widok wyrenderowany, to czemu nie mam opcji zapisu go do obrazka, tylko muszę renderować go przez silnik co zajmuje x razy dłużej??
#grafika3d
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@caribbean: poza tym screenshotem to niezbyt widzę opcję, ale widok renderu w podglądzie zajmuje tyle samo czasu. Może być szybszy jeżeli render ma wyższa rozdziałke niż ekran a konkretniej ta część którą zajmuje obraz.

Natomiast kompletnie nie ogarniam "Skoro mam możliwość podczas budowania sceny, zobaczyć widok wyrenderowany". Co?
  • Odpowiedz
@caribbean wbrew pozorom render i podgląd czasem trwają tyle samo, tylko często rozdzielczość i inne składowe typu inne ustawienia modyfikatora na render wydłużają go
  • Odpowiedz
@amisobad: windows -> save screenshot, działa ;) thx ale zapisuje cały obraz ! xD A nie ma jakiegoś addona, albo opcji już w blenderze, żeby zapisywał tylko obraz roboczy?

@Naxster: nie no przecież render mi zajmuje mnóstwo czasu więcej niż wygenerowanie widoku renderu
No że podczas robienia modelu, mogę sie przełączyć w render view

@goodghost
  • Odpowiedz
@caribbean: albo masz jakis modyfikator ktory dla view jest wylaczony, albo przy renderowaniu nie masz wlaczonego progressive i stad wydaje ci sie szybszy podglad. Jak renderujesz to obraz ci sie "odswieza" czy są kafelki?
  • Odpowiedz
@caribbean: średnio mi się chce pisać to co jest w dokumentacji

https://docs.blender.org/manual/en/dev/render/output/index.html

W każdym razie na podglądzie zwykle ustawiamy mniejszą ilość sampli, aby mieć no... podgląd, a dopiero jak jesteśmy zadowoleni z efektu to możemy dobrać dodatkowe ustawienia np. przeźroczystość (której nie zapiszesz w screenshocie), ilość sampli dla finalnego rendera, cały postprocessing (co prawda to się robi przez nody), ale nadal ma to wpływ na ostateczny wygląd renderu, możesz zrobić
  • Odpowiedz