Wpis z mikrobloga

@LibertyPrime: września 1938 z datą 29 września 1938 roku szefowie rządów Neville Chamberlain (Wielka Brytania), Édouard Daladier (Francja), Adolf Hitler (Niemcy) i Benito Mussolini (Włochy) podpisali układ[11].

ich "sojusznicy" i potegi swoich regionow
  • Odpowiedz
nowoczesny sprzet dostęp do dwoch mórz linie maginota


@Bajo-Jajo: z tym "nowoczesnym sprzętem" to bym nie przesadzał, bardzo duża część armii korzystała ze sprzętu pamiętającego Wielką Wojnę. Co do linii Maginota to akurat na atak z Beneluksu nic poradzić nie mogli

polska dokonala rozbioru czechoslowacji ramie w ramie z hitlerem


Zrobiliśmy dokładnie to samo co Pepiczki na Zaolziu 20 lat temu, wtedy to było git jak rozumiem? ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@Okcydent: Nie potrafię uwierzyć że dalej w tym kraju ludzie, którzy chwalą politykę Becka, Sikorskiego starają się umieszczać nas na siłe w obozie zwycięzców.
Fakty są takie
- do wojny weszliśmy pierwsi, zostaliśmy sami. Nasze dowództwo bohatersko #!$%@?ło z kraju, ofiarę standardowo poniósł naród.
- Powstanie zakończyło się bilansem 200-250 tys ofiar cywilnych, 15 tys powstańców, i kolejne kilka tysięcy LWP, świetny bilans podjętych walk,
- Nasi "sojusznicy" którzy, pchali nas
  • Odpowiedz
@demagog Też nie wiem po co Napoleon jest w hymnie.Zostawił Księstwo Warszawskie z olbrzymim zadłużeniem a jego armia na naszych ziemiach przypominała szarańczę.Nic mu nie jesteśmy winni
  • Odpowiedz
@Mr_andrzej: Ale ja znam te fakty. Przecież wcale nie pisałem, że trzeba było walczyć, bo honor czy coś innego. Napisałem, że tylko samotne zwycięstwo Polski mogło ją utrzymać niezależną. Czesi formalnie przegrali wszystko, a i tak w 1945 roku startowali niezależni. Nie napisałem, że decyzje o podjęciu walki były słuszne. Raczej trzeba było spasować i pogodzić się z okupacją.
  • Odpowiedz