Wpis z mikrobloga

#rower

Witam. Zakupiłem dziś rower szosowy, pierwszy w życiu. Jest to też mój pierwszy rower prosto z "salonu" i tu pytanie. Czy podczas pedałowania na sucho ręką, normalny jest... (Nie wiem jak to nazwać) zgrzyt, dziwne cykanie , podczas nachodzenia łańcucha na zębatki? Bo zdaje się że to łańcuch plus zębatka wydają taki cykliczny dźwięk. Nie jest to przeraźliwy dźwięk, stąd też zwykłe chyba retoryczne pytanie do starszych stażem kolegów i koleżanek, dzięki za pomoc :)
  • 13
@falafelzbaraninom: sklep z mojego miasta sprowadzał mi ten rower. Znamy się parę lat, ufam im, odbierałem go 2 min przed zamknięciem,nie będę im dupy zawracał dzisiaj skoro mogę równie dobrze pojechać z tym do nich jutro. Sądziłem po prostu że pomoc znajdę tutaj. Ale póki co te dwa komentarze to dużo od elektrody się nie różnią
@Igristoje: są wyregulowane. Twierdzę po prostu że to zywkla nowość w rowerze jest mankamentem. Jeśli wszystko się dotrze i samo dosmaruje to będzie ok. Chce tylko potwierdzenie moich przypuszczeń czy tak faktycznie jest. Gdy rower jest nowy to łańcuch z zębatkami korby mogą lekko się trzeć
@knopers1209: @Igristoje: Sorry, źle przeczytałem i myślałem, że na luzie nie hałasuje. U mnie rower po 200-300 km jest zdecydowanie cichszy przy właściwym smarowaniu więc jak mocno nie hałasuje to moim zdaniem kwestia dotarcia.
@Razis: @patrol798: tak jak mowie, nie jest to przerazliwy dźwięk, nawet jestem zdania ze trzeba się w niego wsłuchać. I też sądzę że jest to kwestia dotarcia dopasowania itd itd. a propos przerzutek to znam tych gosci, i wyregulowali wszystko jak rower do nich dziś przyjechal