Wpis z mikrobloga

#vr #razerhydra #elektronika #pomocy

Kurde Hydra mi się nie chce poprawnie skalibrować (;___: )

Ale od początku:
Wszystko działało poprawnie, ale zahaczyłem kablami o taką małą wieżę podczas grania w VRChat i baza spadła na biurko z jakiś ~30 centymetrów

Kable się odczepiły i ogólnie wyglądała okej z zewnątrz, ale przy podłączeniu i kalibracji kontrolery zaczęły głupieć :<

Nagrałem jak się kontrolery zachowują w simple3d:
https://gfycat.com/ShamelessAdventurousGalapagosmockingbird

Siedziałem na przeciwko bazy jakieś 20 cm i machałem rękami na boki, a w simple3d kontrolery wariują w każdą stronę i machanie na boki interpretuje jak machanie w górą i dół.

Próbowałem wypinać i wpinać kable, restartować kompa, reinstalować wszystkie stery i nawet trząść bazą, bo a nuż xD

Kurde nie chciałbym jej rozkręcać, bo moja wiedza o takiej elektronice jest dosyć znikoma i ciężko będzie coś ogarnąć xD

Jakiś pomysł co by mogło ten problem spowodować i jakiś protip jak to naprawić?

Napisałem też post na reddicie, bo może i oni coś wymyślą :D
https://www.reddit.com/r/DIYRift/comments/8ldcuh/help_razer_hydra_can_not_calibrate_properly/
  • 6
@BlackReven: Kurde jednak muszę ją rozkręcić :/
Zauważyłem, że jak docisnę tę kulę w bazie i popcham lekko do przodu to kontrolery wracają na swoje miejsce i działają dobrze, więc coś się musiało w środku obluzować/przerwać :/
@BlackReven: Nie wiem co jest nie tak ze śledziem orientacji ale opisywane problemy ze śledzeniem pozycji mogą wynikać z przekręcenia kuli na stacji bazowej podczas jej upadku. Spróbuj nią pokręcić i sprawdzić jakie będą efekty.

Jest też opcja że może chodzić o kalibracje "semisfery". W Sixense API jest funkcja którą wywołuje się gdy oba kontrolery odłożone są w stacji bazowej. Bez tego kontrolery nie rozróżniają góry od dołu. Ale z tego
@AdireQ: Tak rozwiązali to "Wskaż stacje bazową i wciśnij trigger" :D

Na razie udało mi się to "naprawić" bez rozkęracania na zasadzie "Bez młota to nie robota" xD
W sensie jak walnąłem z dłoni w kulę to się naprawiało do momentu silniejszego wstrząsu, więc walnąłem ją tak i teraz obchodzę się z tą bazą jak z jajkiem, bo jest dobrze :D