Wpis z mikrobloga

Co tu sie #!$%@? to dramat! Jak ma byc dobrze w tym kraju skoro mentalnie jestesmy w lesie ()
Dzwonie odnosnie płatności za fakturk tranaportowa, która jest 20 dni po terminie. I uwaga, uwaga firma nie zaplacila bo ma zapis w zleceniu gdzies na 5 stronie, że płatność wychodzi po awizacji która należy wysłać jak termin sie zbliża czyt. Dostaniesz kase jak ladnie poprosisz i przypomnisz nam o płatności.... Na moją odpowiedź, że nasz system wysyla automatycznie przypomnienia o płatności odpowiedzi juz nie dostałem.

#bekaztransa #januszebiznesu #firma
  • 14
@Lebeh: wczoraj dostałem też z NL zapłatę za robotę wykonaną we wrześniu xD
A ta polska firma jak się nazywa? Bo słyszałem już coś o awizowaniu płatności. Jeśli to to, co myślę, to szefem tam jest podobno straszny cham i prostak.
@kozaqwawa chyba nie wiesz jak to wygląda w firmach. Często przelewy wychodzą to raz w tygodniu. Co z tego że firma obraca milionami jak tak księgowość ustaliła z szefem?;)
@MrMate ale co mnie jako wierzyciela obchodzi że księgowość dla wygody robi przelew raz w tygodniu? Ciekawe co by powiedzieli klienci gdyby dla wygody i redukcji kosztów firmy transportowe wysylaly dokumenty raz w tygodniu albo dopiero jak się zbierze kilka kompletów? Powód przedłużania terminów płatności jest jeden i nazywa się cashflow.
@kozaqwawa ale to nawet nie z wygody. Tylko że zwykłego usystematyzowania. Dlatego fv są płatne przez np 14 dni by wszyscy byli happy.
Wszyscy wiedzą że przelewy rzadko wychodzą gdzieś poza główna seria ;)