Wpis z mikrobloga

Znów testowe podejście do połączenia 16-calowy Newton + astrocam i nauka/zabawa z robienia krótkich ekspozycji. Na live view pojedyncze klatki o wiele lepiej wyglądały w automatycznym live stacku. Jeszcze nie ogarniam dlaczego tak się dzieje, podobnie jak ostrości. Wszystko przed mną :). W kadr weszła M27. (tutaj referencyjne foto jak choć trochę podobnie mogłoby moje wyglądać gdybym miał na to umiejętności, PS. moje poniżej)
stack 41 klatek po 4s czyli 164s ekspozycji na gainie 55% bez obróbek. W sumie obrazy realtime całkiem spoko wyglądają nawet jak ekspozycja jest rzędu 300ms to widać kolory i szczegóły. O to przede wszystkim chodziło, reszta to dodatek. :)
#astronomia #testowaniekamerywteleskopie #mactrixpoleca
Pobierz mactrix - Znów testowe podejście do połączenia 16-calowy Newton + astrocam i nauka/za...
źródło: comment_1WY3YtYdYiSbuoIaWWldH5qdbEYhMKgR.jpg
  • 10
@balrog84
@RBBN a jeszcze bardziej polecam astropolis - dział gleboki Kosmos w galerii. Jest dwoch gosci co wrzucają zdjecia astro o bardzo dużych powiekszeniach. Przy niektorych szczęka opada (jak ktos wie jak maly obiekt jest w powiekszeniu 75x) :)
@RBBN: @balrog84: @mactrix: Moim guru z polskiej astrofotografii jest Pan Andrzej Fijołek z mojego #piotrkowtrybunalski , fakt ma sprzęt za kupe kasy, ale bez doświadczenia i umiejętności nie byłby w stanie robić takich amatorskich cudów
https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/14078-mg%C5%82awica-ko%C5%84ski-%C5%82eb-i-mg%C5%82awica-p%C5%82omie%C5%84/&tab=comments#comment-181380
Pobierz k.....d - @RBBN: @balrog84: @mactrix: Moim guru z polskiej astrofotografii jest Pan A...
źródło: comment_Dbp2aMLAuwJd3f4dVJwP5UO6ej1XxQn7.jpg
@kruzd: Zgadza się rewelacyjne astofoto spod jego ręki wychodzi, poznałem ostatnio pana Andrzeja ( ͡º ͜ʖ͡º) i wielu innych astrofotografów, oglądaliśmy kosmiczne widoki przez 16-calowego potwora gdy on łapali fotony na swoich setupach :)