Wpis z mikrobloga

Po tygodniu zimniejszych temperatur, w końcu nadeszła ciepła niedziela.
Skoro jest ciepło, to czemu by tego nie wykorzystać!
Z racji, że bardzo dużo osób nie chce wydawać na perfumy krocie, czasami będę starał się kupować coś, co będzie na każdą kieszeń.

Avon Pure For Him to perfumy z grupy zapachów aromatycznych, które mają nieść ze sobą świeżość.

Spójrzmy na nuty:
Głowa - biały pieprz, i, mandarynka, bergamotka
Serce - nuty wodne, fiołek i kokos
Baza - cedr i korzeń irysa, paczula

Nic odkrywczego, prawda?

W otwarciu nie mamy także nic odkrywczego.
Są cytrusy które nie mają w sobie kwaskowatości, żadnych akordów korzennych.
Jest cytrusowo i orzeźwiająco i to na duży plus.
Gdy pierwszy raz popsikalem się nimi na nadgarstki, na początku wyczułem bardzo silnie wyczuwalne alkoholowe nuty, jednak po użyciu atomizera pod brodą, na szyję oraz za uszy, już takiego wrażenia nie miałem. Od razu daję nam to znać, że z pewnością z odległości perfumy pachną lepiej i tak rzeczywiście jest.

Na mojej skórze nie wyczułem rozwijania się zapachu - był bardzo liniowy, aż na sam koniec, gdy dominuje prawie sama paczula.
Jestem w stanie nawet powiedzieć, że Pure ogranicza się do bergamotki, fiołka oraz paczuli.

Czy to źle?
Cytując klasyka:
"Ależ skądże!"

Teraz Was zaskocze, ale cholera jasna, tę perfumy są na serio dobre!
Nigdy bym nie powiedział, że kosztują 24 zł....24 zł to tyle, co dwa piwa kraftowe, a dostajemy kawał dobrego pachnidła!

Po dzisiejszym teście globalnym wrzucam je do torby i będę ich często używał podczas takich temperatur.
Pure odświeża, daję uczucie jakby wyszło się spod prysznica i o to w tym wszystkim chodzi i śmiało stawiam je na równi z Versace Pour Homme, Dolce&Gabbana Light Blue, Azzaro Chrome, a kosztują ułamek ich ceny.
Gdyby nie to alkoholowe otwarcie, które po kilku minutach mija, to dałbym minimum pół oceny wyżej.

Jak z parametrami?
Jak na świeży zapach bardzo zacnie.
Przy dużej aplikacji - 8-9 strzałów, Avon projektuje ładnie, na odległość pół metra.
Oczywiście projekcja dość szybko zanika, u mnie około pół godziny, ale trwałość... dawać mi tu fanfary, bo to jest szok.
Na mnie 10+ godzin.
Ponad 10 godzin, niewyobrażalnie dużo!
Myślę, że to zasługa paczuli, która bardzo utrwala zapach.

24 zł Panie i Panowie.
Tyle może Nas kosztować porządne pachnidło, które potrafi zawstydzić nie jedną designerską markę.
Avon...czapki z głów!

Ocena końcowa:
7/10

#perfumy #hobby #modameska #avon
dradziak - Po tygodniu zimniejszych temperatur, w końcu nadeszła ciepła niedziela.
Sk...

źródło: comment_1p1But87gES5QHdJdwyYglsXN7iPxZEs.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Dawidinho8 Pomyślę na przyszłość :D
@bangheispregnant Dlatego podkreślam w każdym wpisie, że na mojej skórze :)
Poza tym, nie wymagajmy też od świeżaków jakiejś lepszej projekcji, która jest zarezerwowana dla "cięższych" zapachów :P
  • Odpowiedz
@dradziak z innej beczki, ale brzmisz kompetentnie - da się znaleźć jakiś odpowiednik Pierre Cardin Cedre Ambre? nie ma już ich w sprzedaży zdaje się, a bardzo lubiłem ten zapach (i jego cenę). drzewno-korzenny, lekki, ale odpowiednio męski.
  • Odpowiedz
  • 1
@pinkquartz Pink, kurde, jakbym nie był #tfwnogf to bym pisał i pisał xD
Tak serio, to na pewno coś napiszę i może szybciej niż myślisz, bo moja koleżanka będzie zamawiała coś, co ma cyklamen i rabarbar w sobie i wezmę go pod lupę i wtedy będę liczył na Twoją opinie bardzo :)
Ja chętnie poczytam coś od Ciebie, bo kurde nic nie wrzucałaś ostatnio, a poszerzasz mi wiedzę (
  • Odpowiedz
@dradziak: Kupiłem go w zimie. Wtedy 0 zapachu- zapach ledwo wyczuwalny lub wcale, 0 projekcji,0 zapachu- po kilku sekundach sam zanikał, jakby wodą się psiknąć. Odświeżacze do kibla mają lepszą projekcję niż ten Pan w zimie/ gdy jest chłodno.
Przyszła wiosna i średnie/wysokie temperatury- całkowita zmiana parametrów, trwałość jak piszesz kilkugodzinna- jedna koleżanka wyczuwa go na mnie po 2-3 godzinach z odległości 1m~+. Chyba zależy od nosa. Bo ja dość
  • Odpowiedz
  • 0
@Obronca_Ucisnionych Dokładnie, bo jest to wojownik zdecydowanie na wysokie temperatury - w końcu skład predysponuje go to wyższych temperatur. Wtedy w połączeniu z potem pokazuję na co go stać. Jak za tą cenę są to świetne perfumy i z pełną szczerością życzyłbym, aby wiele mainstreamowych wypustów było takich.
  • Odpowiedz
@dradziak: To bardzo miłe co piszesz.
Mam do przetestowania i opisania jeszcze jednego Zoologista, mam też w planach napisać coś o róży i agarze w perfumach, ale muszę usystematyzować wiedzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@pinkquartz Mi będzie jeszcze milej, jak tą usystematyzowaną wiedzą i swoimi przemyśleniami się podzielisz.
W końcu jestem pierwszym fanem Twojego tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W takim razie czekam, bo o agarze i o róży mało wiem!
  • Odpowiedz