Wpis z mikrobloga

Czy ktoś potrafi powiedzieć ile w praktyce trwa wyrobienie prawa jazdy w USA (egzamin teoretyczny i praktyczny)?

Czy dokument tymczasowy, który dostanę po zdaniu praktycznego pozwoli mi wypożyczyć auto?

Czy muszę mieszkać w USA żeby przystąpić do egzaminu (czy mogę podać adres hotelu lub biura) ?

#kiciochpyta #ameryka #usa
  • 11
@af2462: to wszystko zależy od stanu gdzie robisz i jakie aktualnie są kolejki.
Egzamin teoretyczny - w zasadzie od ręki, kilka dni. Praktyczny - od kilku dni do kilku tygodni. Przy czym w większości stanów musisz na egzamin przyjechać prywatnym samochodem mającym ubezpieczenie - nie można użyć auta z wypożyczalni.

Czy dokument tymczasowy, który dostanę po zdaniu praktycznego pozwoli mi wypożyczyć auto?


pożyczyć auto możesz na polskie prawo jazdy

Czy muszę
pożyczyć auto możesz na polskie prawo jazdy


Musiałbym je jeszcze mieć. :-) Sąd stwierdził, że "przechowają" je dla mnie 4 lata.

Rok już minął, jestem po leczeniu, za rok będę się starał o "dmuchawkę", ale jadę do USA i myślałem, że będę to mógł jakoś tam załatwić (w USA bez auta jak bez ręki) - wiem, że w PL i tak bym nie mógł z tym dokumentem jeździć. Chodzi mi o czas
@af2462: Nie wiem jak to jest z kwestią statusu imigracyjnego, ja robiłem prawko już jakiś czas temu ale na 100% pamiętam że musiałem pokazać proof of residence, coś potwierdzającego że mam stałe miejsce zamieszkania w USA i konkretnie w danym stanie w którym składałem podanie o o prawko. Ja pokazałem list z banku na którym był mój adres i przyjęli ale ja mam zieloną kartę, ssn no i w momencie wyrabiania