Wpis z mikrobloga

Kiedy pytają mnie czym się kieruje w polityce:

-Wybieram partie która chce żeby więcej z pensji brutto wleciało mi netto na konto , która wie że nie można karać podatkiem dochodowym
-Wybieram partie która wie że nie można zadłużać państwa w nieskończoność i to jebnie jak tylko nasze raty kredytów w euro/dolarach wzrosną na tyle że trzeba będzie ciąć budżet-o wiele za późno
-Wybieram partie która nie będzie #!$%@?ła każdej gałęzi przemysłu podatkami tak jak zrobli z rynkiem kryptowalut
-Wybieram partie która potrafi mieć w myśli obraz Polski za 10 lat a nie tylko do końca kadencji i jakoś to będzie

Jednak w demokracji lepiej rzucić 500plus i że za Peło/Pisu/Sld to dopiero będzie źle!
Obecna demografia doprowadza do tego że średni wiek wyborcu dochodzi do. 50 lat. Już niedługo będą kluczowe tylko obietnice większych emerytur bo przecież ludzie młodsi zostaną przegłosowani....

A wy za jakimi partiami jesteście i dlaczego?
#polityka #wolnosc #pytanie #pytaniezdupy
  • 5
@sszalikk: Kto normalny nie chciałby żeby więcej z pensji brutto wpływało mu na konto już w formie netto? Wg mnie to powinien być sztandarowy, wiele razy powtarzany slogan na bilbordy i do tv(òóˇ)
@sszalikk: Jakby ogólnie były dobre decyzje rządzących to bym ten program nawet zostawił na jakiś czas, w obliczu nieudolnie prowadzonej polityki z podatkami i prawem taki jeden program to jest pikuś, a przynajmniej w drodze dojsścia do władzy trzeba jakieś populistyczne hasła głosić.....
Możemy sobie przyklasnąć, rozdawajmy, opiekujmy się itd. najpierw jednak się bogacmy, gdyby tylko państwo nie przeszkadzało i skończyła się sraczka legislacyjna, można by walczyć. Cały amabras w tym, że kogo się nie czepiasz robi ten sam szajs. Ja jestem nawet za tym żeby kradli i obstawiali swoimi, ale robili tak żeby kraść w miarę bogacenia i obstawiać ludzi, którzy wiedzą co robią