Wpis z mikrobloga

W kolejnym odcinku tagu #niemieckapropaganda i #2eurozawpis wpis pana @MLGkunek. Ten obrońca Luftwaffe, czyli służby bez której Hitler nie mógłby marzyć o opanowaniu Europy, twierdzi że można pilota wyjąć z kontekstu organizacji w której służy i w jakim celu.

Podobnie jak autor wpisów chwalących nazistów @Mleko_O uważa, że można się nim podniecać, wysyłać mu liściki, łasić się o autograf bo to przecież tylko zwykły pilot był. To nic, że latając nad Londynem starał się pomóc Hitlerowi rozszerzyć nazizm także tam. To nic, że z każdym zestrzelonym przez niego samolotem było nam bliżej do całkowitej eksterminacji żydów i Polaków. Liczy się jego profesjonalizm bo w końcu można oddzielać moralność od umiejętności.... a poza tym nie ma dowodów że Hitler wiedział o holokauście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #4konserwy #neuropa
przesympatycznypan - W kolejnym odcinku tagu #niemieckapropaganda i #2eurozawpis wpis...

źródło: comment_EJefXlzfb8cVJdWTXoNAqri5Id4juCUI.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
Czy ja kogoś #!$%@? popieram ? Nie mam jego autografu i nie chce mieć. Brzydzi mnie taka hipokryzja i rozdzielanie na zbrodniarzy i aniołów. Bo on miał inny mundur. Jakby był Brytyjczykiem czy Polakiem to byłby tu kochany.


@MLGkunek: Może byłby kochany, bo walczył po właściwej stronie. Nie potrafisz spojrzeć na człowieka jako całość. Całość czyli jego zachowania plus intencje i moralność. Na inną ocenę zasługuje profesjonalista który chce wymordować
  • Odpowiedz
Nie wiesz jakie miał podejście do polityki etnicznej państwa więc nie rozumiem twoich argumentów. On służył od 1936 roku będąc na szkoleniach Luftwaffe. W 1936 roku Hitler rozwiązywał problem Nadrenii a zachód widział w nim szczepionkę na komunizm. Swoją prawdziwą służbę wojskową rozpoczął po ataku na Polskę. W 1936 roku armia była jednym z lepszych pracodawców w Niemczech. Hitler rozpoczął program odbudowy sił zbrojnych i każdy był potrzebny. 1936 to jeszcze czas
  • Odpowiedz
Nie wiesz jakie miał podejście do polityki etnicznej państwa więc nie rozumiem twoich argumentów. On służył od 1936 roku będąc na szkoleniach Luftwaffe. W 1936 roku Hitler rozwiązywał problem Nadrenii a zachód widział w nim szczepionkę na komunizm.


@MLGkunek: Zbrodnicza ideologia Hitlera nie kryła się ze swoimi zamiarami. Z każdym rokiem retoryka się zaostrzała, a tego pilota nikt nie trzymał w wojsku na siłę. Jedni żołnierze dezerterowali, inni sabotowali, inni
  • Odpowiedz
1/ Napisałem że jedni żołnierze dezerterowali, inni sabotowali, inni nawet dokonali zamachu na Hitlera. Więc niektórzy po prostu mieli właściwe oceny moralne.

2/ Ty na to że nie, bo zamachu dokonała generalicja, a dezercje i sabotaże to już rok 44 i 45 a nie lata wcześniejsze.

3/ Na to ja daje ci dowód na to że zamachy były wcześniej czyli potwierdziłem punkt 1/

4/ Nadal twierdzisz że dezercje i sabotaże to były
  • Odpowiedz
@przesympatyczny_pan: Nie neguje że były wcześniej tylko jedyny zamach z realnym wpływem na Rzeszę to zamach generalicji z 20 lipca. Zabicie Hitlera było tylko częścią większego planu. Razem z Adolfem miało polecieć całe SS i największe mendy w Rzeszy.
  • Odpowiedz
Nie neguje że były wcześniej tylko jedyny zamach z realnym wpływem na Rzeszę to zamach generalicji z 20 lipca. Zabicie Hitlera było tylko częścią większego planu. Razem z Adolfem miało polecieć całe SS i największe mendy w Rzeszy.


@MLGkunek: Jak to ma się do tego, że tego pilota nikt nie trzymał w wojsku na siłę? Jedni żołnierze dezerterowali, inni sabotowali, inni nawet dokonali zamachu na Hitlera. Więc niektórzy po prostu
  • Odpowiedz
@przesympatyczny_pan: Może był nazistą może nie. Powodów zostania jest dużo. Rodzina ( nie był arystokratą ani nie miał stopnia generalskiego co dawałoby mu jakiś immunitet w przypadku Rommla ), obowiązek. Nie łatwo jest zdezerterować wiedząc jakie konsekwencje może to nieść dla osób postronnych. Dezercje na masową skalę to już koniec wojny. W Europie 3 fronty nie do utrzymania. Lepiej było zdezerterować i poddać się na zachodzie niż trafić na front
  • Odpowiedz
Powodów zostania jest dużo.


@MLGkunek: Nie liczy się liczba powodów tylko ich słuszność. Obowiązkiem każdego człowieka jest sprawdzenie komu służy, jakie cele realizuje, bo na tym polega odpowiedzialność za własne życie.

W 1939 roku każdy kto tylko chciał, wiedział na czym polega ideologia nazistowska i jakie ma cele. Na szczególne potępienie zaś zasługuje żołnierz który dokonuje agresji na suwerenne państwa mając wiedzę lub mogąc łatwo zdobyć wiedzę że celem tej
  • Odpowiedz
@przesympatyczny_pan: Szkoda, że ten screen jest wyciągnięty z kontekstu. Odpisywałem człowiekowi, który dał zbrodnie przeciwko inteligencji polskiej a co to miało do wątku Luftwaffe. Nie oni rozstrzeliwali ludzi w lasach tylko Wehrmacht lub inne służby Rzeszy. Luftwaffe popełniało zbrodnie wojenne najczęściej w wyniku działań wojennych nie okupacyjnych. Polityka okupacyjna to nie ich sprawa.
  • Odpowiedz
@przesympatyczny_pan: Zbrodni podczas kampanii wojskowych nie podczas okupacji. Zbrodnia jest zbrodnią jednak walka z inteligencją nie wchodziła w kompetencje Luftwaffe a ty wstawiłeś screen mojego komentarza który był wyrażony w tym kontekście.
  • Odpowiedz