Wpis z mikrobloga

Czołem. Mam pytanie o lakierowanie parkietu. Wycyklinowałem parkiet samodzielnie (papiery P36, P60, P80, P100, szpachla na ubytki, P120 - wieeeele przejazdów każdą grubością). Efekt który uzyskałem jest więcej niż zadowalający, ale z braku czasu nie mogłem się zabrać za lakierowanie.
Mogę to zrobić dopiero dzisiaj albo jutro.
Pytania jakie mam:

Parkiet używaliśmy więc czy mogę go umyć wodą przed lakierowaniem? Oczywiście wyschnie przed malowaniem.

Biorąc pod uwagę, że żaden ze mnie cykliniarz wybrałem lakier przezroczysty półmat. Zmienić na połysk?

1 czy 2 warstwy? Matowić siatką 220 pomiędzy warstwami?

Acha parkiet to dębowa jodełka. Zdjęcie robione ziemniakiem z połowy prac. Jak skończę wrzucę całość z kosztami jak ktoś będzie zainteresowany.

#diy #majsterkowanie
ugly0ne - Czołem. Mam pytanie o lakierowanie parkietu. Wycyklinowałem parkiet samodzi...

źródło: comment_ebIOzsnnLDTtKDRmIsSKo9SiRbFlSqWD.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@ugly0ne zabrudzenia można przemyć benzyną elstrakcyjna ale nie wodą, warstwy minimum 2 i z tego co mi się wydaje pierwszą trzeba przeszlifować, niektórzy pod lakier stosują jeszcze kapon dla utwardzenia Ale przy dębie to chyba nie jest konieczne
  • Odpowiedz
@ugly0ne: jak było łażone to wypadałoby szlifnąć raz jeszcze, najlepiej papierem 180, bo taki minimum przed lakierowaniem, co prawda to podłoga i nie maca się jej za dużo, no ale 180 byloby najlepsze. Żadnej wody! Żadnego wodnego lakieru. Najlepiej poliuretanowy, jest tego od groma do podłóg. Przed lakierowaniem umyj benzyną ekstrakcyjną, albo rozpuszczalnikiem, np. Nitro. Przed lakierem poliuretanowym koniecznie położyć kapon. Co do lakierowania to położyłbym trzy warsztwy, po pierwszej szlif
  • Odpowiedz
a czy 120 to nie za ostre?

@Racjo85nie: Przekonasz się gdy zaczniesz szlifować że to w sam raz.Szczególnie po pierwszym malowaniu.Wodne lakiery są naprawdę ok.Temat zakończysz bez smrodu w ciągu 24h Dobrze jest lakierować trzykrotne nim.
  • Odpowiedz
Ja robiłem oscylacyjną i dało radę spokojnie.
Mimośrodowa to chyba to samo?
Papier lepszy od siatki w tym przypadku.
Z grubsza masz przeszlifowane więc na luzie przelecisz, tylko pamiętaj, żeby zebrać dokładnie pył przed lakierowaniem.
Ręcznie się zajedziesz, a efekt i tak będzie słaby.
  • Odpowiedz