Wpis z mikrobloga

@MG78: Bardzo dobra! Wcześniej udawało mi się podobne robić, ale z Twoim przepisem wyszła idealnie tak jak lubię. No prawie, bo mój piekarnik nie radzi sobie z temperaturami powyżej 200 stopni. Mimo smarowania brzegów oliwą/olejem i wrzuceniu na samą górę piekarnika to nie udaje mi się przypiec brzegów bez przesuszenia samej pizzy xd
@Greebqu: Wiesz co, wydaje mi się, że to kwestia temperatury przede wszystkim. Mój piekarnik jest lipny strasznie i 200 stopni to jest maksimum jakie może osiągnąć tak realnie (w co i tak szczerze wątpię).
@Greebqu: No i nie wiem jak Ty, ale ja składniki wrzucam w połowie pieczenia, żeby nie spalić przypadkiem mozzarelki. Może też to powoduje różnicę w wyglądzie?
@Urtah: Ja piekę na kamieniu do pizzy i temperaturze 230 stopni (kamien nagrzewam z 20 minut do pol godziny przed włożeniem pitcy). Samo pieczenie (z wcześniej nałożonymi składnikami) jakies 12-14 minut.
@Greebqu: Również na kamieniu robię ( ͡° ͜ʖ ͡°) Także czas pieczenia składników i temp powodują różnicę w wyglądzie. Też uważam, że moja mogłaby być bardziej dopieczona z wyglądu (bo tak to była smaczna i w środku idealnie zrobiona), ale jest tak jak napisałem powyżej. Mam duże problemy z piekarnikiem w tym mieszkaniu niestety :(
@Urtah: z tego co kojarzę to @MG78 radził najpierw kłaść ser a potem dodatki. Ja też zawsze robiłem odwrotnie ale jak poprawiłem ten szczegół to wtedy pitce można trzymać trochę dłużej bo ser się wolniej topi a dwa że ciasto się tak nie wysusza. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić :D
@gringo_z_Lukowa: Tak, kolejność zazwyczaj powinna być taka: sos, ser, dodatki przynajmniej jeśli chodzi o włoskie pizze. W piekarniku elektrycznym polecam ser i dodatki położyć po 3-4 minutach pieczenia