Wpis z mikrobloga

Analiza danych - big data na #sgh vs MIESI też na sgh vs Informatyka i ekonometria na #sggw - co wybrać mirki?

Mam licencjat z finansów z raczej podrzędnej uczelni, teraz miałem rok przerwy od studiów, pracuję w korpo na takim entry levelu w finansach, ale będę przechodził bardziej w stronę analiz i automatyzacji procesów. Ogarnąłem samodzielnie pythona, którego już używam, mam jakieś pojęcie o SQL, ale w praktyce to tylko na razie tylko excel + python. Docelowo chciałbym iść właśnie w stronę analizy danych, automatyzacji/optymalizacji procesów, ale raczej nie #datascience, bo mogę nie podołać z matmy i statystyki, ale otaguję przy okazji xD

I teraz co byłoby najlepszym wyborem (oczywiście studia zaoczne):
Analiza danych - big data - raczej wszędzie widzę opinie niezbyt przychylne, że słaby program, SAS i ogólnie HIV. No i właśnie, czy ten SAS będzie w ogóle do czegoś potrzebny, jeśli do pythona dołożyłbym jeszcze R i coś z BI? No bo z tego co widzę z programu studiów, to nawet kilka przedmiotów miałbym właśnie z SAS-em.

MIESI - tutaj z kolei byłby dużo większy nacisk na matmę i statystykę, obowiązkowo musiałbym mieć algebrę i analizę matematyczną, gdzie ja u siebie miałem jakąś śmieszną matematykę dla ekonomistów, gdzie nawet nie doszliśmy do całek xDDD
Raczej nigdy nie uważałem się za zbyt dobrego z matmy, więc sporo bym musiał tutaj nadrobić, żeby ogarnąć samą matmę.

Informatyka i ekonometria - podstawowy problem, SGGW będzie wyglądało gorzej niż SGH, nawet jeśli w praktyce więcej bym się tam nauczył xD
Bo sam program studiów wygląda całkiem spoko moim zdaniem.

Ogólnie chciałbym przejść przez te studia dość gładko, bo jednocześnie będę cały czas pracował i tutaj się sporo nauczę, no ale jednak dobrze by było, gdybym ze studiów też jakąś wiedzę wyniósł, ale bez takiego ciśnienia, że będę musiał codziennie po pracy siedzieć nad matmą czy statą, żeby cokolwiek ogarnąć.

Jest jeszcze niby jakaś Informatyka Społeczna na PJATK, która jest skierowana dla osób, które nie miały infy na pierwszym stopniu, ale ta uczelnia jest strasznie droga, więc raczej nie biorę tego pod uwagę.

#analizadanych #studbaza #bigdata
  • 41
  • Odpowiedz