Wpis z mikrobloga

Ja - Lvl 26, po ślubie, współżycie od 21 roku życia. Pierwsza wizyta u ginekologa pod koniec maja 2017 roku. Na ostatniej wizycie info o tym, że muszę iść na zabieg usunięcia nadżerek,inaczej nieusunięte prowadzą do raka szyjki macicy.
Więc telefon w rękę i telefon do matki z pytaniem, czy moja młodsza siostra, która z nią mieszka chodzi do ginekologa i czy siostra wie, że trzeba regularnie się badać (lvl 17). Zadzwoniłam, ponieważ w moim domu nie poruszano takich tematów i chciałabym, żeby z siostrą nie było tego samego błędu. Odpowiedź? To sprawa siostry, ona jest jeszcze dziewczynką i nie potrzebuje wizyt u ginekologa, dlaczego obcy facet albo baba ma ją oglądać, jak coś się będzie działo to pójdzie, że gdy będzie miała chłopaka to sama pójdzie bo się domyśli, że trzeba iść. I te piękne słowa do mnie na koniec - gdy ty współżyłaś w wieku 18 lat (co z tego, że zaczęłam 3 lata później, ale matka wie przecież lepiej), to powinnaś chodzić do ginekologa ple ple i złote rady, co powinnam robić gdy się współżyje. Spóźniony zapłon? Nie, bezstresowe wychowanie...
#logikarozowychpaskow #rakcontent #madki oraz wychowańczy #przegryw
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CudMalina: Zbada więc nie siej szkodliwych informacji - chociażby piersi oraz wykona USG czy wszystko jest ok z jajnikami.
@Mzl02: Jak będziesz miała w przyszłości córę to nie bój się jej wysłać do gina (idąc razem z nią) nawet gdy będzie miała 16 lat i będzie dziewicą. Już w takim wieku mogą się dziać niefajne rzeczy - im wcześniej wykryte tym lepiej!
  • Odpowiedz
@Mzl02 ale to dlatego ze przekrecasz wskazowke duza o 360stopni a to pociaga ruch malej. A duza jest w tym samym miejscu. Wiec nic sie nie zmienia. Czyli nie zachodza zadne zmiany co do polozenia ruszanego przedmiotu.
Jak obrocisz samochod o 360 to cos sie zmieni?nie. Cos slabo z matma.
Noe mow tylko ze jestes po studiach scislych..
  • Odpowiedz
@Mzl02: w wieku 25 lat poszłaś pierwszy raz do ginekologa?
ja prdl, gdzie ty się chowałaś - w buszu?
nie miałaś koleżanek w szkole? na studiach? w pracy?
nie zwalaj tylko na matkę bo sama za mądra nie jesteś
  • Odpowiedz
@keep_calm_and: ale mimo, że duża wskazówka nadal jest w tym samym miejscu, to samo jej ruszenie wywołało jakieś następstwo. Bardziej od matematyki nazwałabym to filozofią, filozofią życia. I nie, nie jestem po studiach ścisłych :) @CudMalina: @Hannahalla: Teraz sobie przypomniałam, że w wieku ok. 19 lat też byłam u ginekologa, ale z tym, że raz okres miałam co 50 dzień. Lekarz stwierdził wtedy, że jeśli nie
  • Odpowiedz
  • 10
@Mzl02 podejrzewam, że chodziło o ektopię. Bardzo wiele kobiet ją ma i raczej nie usuwa się jej, a już na pewno nie u kobiet, które jeszcze nie rodziły ;) radzę zasięgnąć opinii innego ginekologa :) spróbować leczenia mniej inwazyjnego, a mianowicie stosować globulki z kwasem hialuronowym(np. cicatridina), który regenerują nabłonek :) oczywiście jeżeli cytologia jest ok :)
  • Odpowiedz
niby tak, ale jeśli wskazówkę zegara z 12.00 przekręcisz o 360 stopni, to już będzie godzina 13.00. Czyli obracając coś o 360, nie zawsze jest się w punkcie wyjścia ( )


@Mzl02: @keep_calm_and: powiem ci, że skrzywiłem się początkowo, ale po chwili jednak stwierdzam, że.. no no... to chyba piękny przykład myślenia "out of the box" :D czasem się przydaje

no bo weź ogarnij sam z siebie, co obracasz o 360 i nie jest takie same... <- to ta odpowiedź z zegarem chyba najbliżej prawidłowej będzie XD innych to
  • Odpowiedz
  • 0
@Mzl02 ale czemu do #!$%@? ginekolog nie chce badac dziewicy bo nie rozumiem? przecież jak bedzie delikatny to jej #!$%@? nie rozdziewiczy zreszta moze juz nie miec blony od cwiczen czy czegokolwiek albo miec taka ktorej sie nie naruszy, o #!$%@? im chodzi?
  • Odpowiedz
@Mzl02: w przypadku mojej ex było podobnie... lvl 22 za chwile i nigdy nie była u ginekologa. Mówiłem jej, żeby poszła tym bardziej ze bolało ja mocno, a ona tylko ze „boje się ze mi coś wykryją”. No i nie przetłumaczysz. Matka w ogóle myśli ze jest dziewica, a jak mi mówiła temat taki nigdy nie był poruszany... tragedia :/ pomóż siostrze
  • Odpowiedz
  • 1
@Dyktus a ja nic takiego nie napisalam :) chodzi o to, że u kobiet które nie rodziły nie powinno się ingerować mocno w tamte rejony ponieważ potem mogą być kłopoty z donoszeniem ciąży.
  • Odpowiedz
@Mzl02 To smutne, że w wielu rodzinach dalej istnieje takie zaściankowe myślenie, zwłaszcza w kwestii zdrowia.
Jestem szczęśliwa, że madre jeszcze na długo przed rozpoczęciem przeze mnie współżycia i przekroczeniem 18 lvl wziela do ginekologa tłumacząc jakie to ważne dla kobiety. Co prawda wizytę ta w moim przypadku przyspieszyły bolesne miesiączki ale warto zaznaczyć, że seks niegdy nie był u nas w domu tabu.
Liczę na to, że twoja siostra po
  • Odpowiedz
  • 1
@carbonara: niby tak, ale jeśli wskazówkę zegara z 12.00 przekręcisz o 360 stopni, to już będzie godzina 13.00. Czyli obracając coś o 360, nie zawsze jest się w punkcie wyjścia ( )

Co?
  • Odpowiedz