Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie nowicjusza. Odebrałem dzisiaj paczkę z rzeczami do pierwszej warki, tylko trochę wtopiłem. Miałem zamiar podzielić surowce z zestawu na 2 części i uwarzyć sobie 2x po 10-12 literków. Tylko nie wpadłem na to, że słody zostaną ześrutowane i zapakowane razem. xD

Może ktoś doradzić co zrobić? Mam garnek 21 litrów i resztę już standardowych, największy z nich ma 5. Lodówkę styropianową do fermentacji też mam takiej wielkości, że wejdzie tylko jedno wiadro z casto. Jak dobrze wymieszam te słody, to wyjdzie? Miał wyjść west coast.

#piwowarstwo pls halp
  • 10
@pisaszbespiura: Ja bym zrobił na Twoim miejscu tak: przesypałbym cały słód do największego wiadra jakie masz, zamknąłbym, kilka razy energicznie zatrząsł i wymieszał, a potem podzielił na połówki. Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba. ;-) Co się stanie pewności nie ma, ale jeżeli to nie było wymieszane przy pakowaniu, to powinno pomóc. To i tak pierwsze piwo więc raczej nie zrobi Ci różnicy czy będzie trochę
@phila_eagles: dzięki za wskazówkę. Właśnie o to mi chodziło czy jak nie zachowam proporcji z receptury, to wyjdzie całkowity gniot. Chmiele są osobno, to jakoś może dam radę. :D

Jest też jakaś szansa, że wewnątrz są gdzieś te mniejsze worki, choć nie wydaje mi się. Sprawdzę to w sobotę.
@pisaszbespiura: Otwórz i się przekonaj. Zamawiałem coś dwa razy z piwoszarni i wydaję mi się, że oni mieli tam takie podejście jak w Twoim zestawie. Jak się zamawiało zestaw, to normalnie słody przychodziły pomieszane w jednym worku, a jedynie za dopłata można było dostać każdy w osobnym opakowaniu.
Natomiast jak w przyszłości będziesz zamawiać słody pod własne koncepcje piw, to już żaden sklep nie wpadnie na pomysł, żeby Ci je mieszać.