Wpis z mikrobloga

@Khaine: Ja niedawno zjadłem Mamelukami całą Anatolię, Osmanie zostali tylko w Grecji, Serbii, mieli pół Węgier i Mołdawię i wystawiali 130 k armii w 1580 roku XD
  • Odpowiedz
@Khaine no jak Hiszpania wzięła Colonist I Expansion A Ottomani zapewne Quantity, dodatkowo boost I idei I taki wynik tego wszystkiego, ale potem I tak można ich zjechac, nawet jak wystawią dwa razy większa armie, to co z tego jak Ty możesz wystawić dwa razy lepszą.
  • Odpowiedz
@Myrten: Nie radzą sobie gorzej niż historycznie. To że historycznie pomalowali większy fragment mapy nie znaczy że było lepiej niż teraz. W tej chwili Ottosi na tym obszarze jak jest widoczny na mapie mają income prawie dwa razy taki co Hiszpania z koloniami i 120k wojska. To jest #!$%@? absurd. Historycznie byli raczej o wiele łatwiejsi do złamania, tylko nie mieli prawdziwie godnych przeciwników.
  • Odpowiedz
@Khaine: Jedynym absurdem jest to że mają tak małe terytorium, historycznie armia turecka w tym okresie była większa.

Historycznie byli raczej o wiele łatwiejsi do złamania, tylko nie mieli prawdziwie godnych przeciwników.

A kto był niby godny xD? Walczyli z praktycznie wszystkimi i w XVI wieku Imperium Osmańskie było najsilniejszym państwem na świecie nie licząc Chin
  • Odpowiedz
@Myrten: Są OP. Historycznie w okolicach 1520 roku byli ZDOLNI do powołania pod broń 100 tys ludzi, ale nie wiem czy do tego faktycznie doszło. Tylko że historycznie mieli 2x tyle terenów w tym okresie, co mają u mnie w grze. Tymczasem u mnie nie tylko byli ZDOLNI do wystawienia 110k+ żołnierzy, ale zrobili to jako stojąca armia dysponując połową ziem względem historii. Więc są co najmniej o połowę za mocni
  • Odpowiedz
@Myrten: OPowi chodzi o to, że Osmani biorą w grze pieniądze i armię z dupy, są praktycznie nie do złamania. Byłoby historycznie gdyby za tym stała jakaś mechanika, ale w europce kebaby mają tendencję do rośnięcia jak mlecz - choćby ich zasypali warstwą betonu, ci się przebiją.
  • Odpowiedz
@Khaine pamiętam czasy kiedy Westernizacja była niemal pewnym samobójstwem i takie kraje jak Rosja, Ming czy Turcja pod koniec rozgrywki były kolosami na glinianych nogach, gdyż nie dawały rady w nadganianiu technologii zachodu. Obecnie wszystkie kraje na świecie są na tym samym poziomie instytucji pod koniec gry i tak naprawdę wyścig technologiczny stracił jakieś większe znaczenie.
  • Odpowiedz
@Merhant: Tereny Ottosów są o jakieś 30-40% zbyt bogate, cały ten region. Jak dodali te nowe dobra handlowe, to oni nawet bez blobbowania po prostu nie mają co robić z pieniędzmi. Więc są w stanie trzymać 120 tys armię, pod sam forcelimit mając ledwo to co pokazałem na screenie i jeszcze mieć hajs w kieszeni żeby oszczędzać. To że mają ogromny manpower to tam jeszcze #!$%@?, manpower da się wytopić. Ale
  • Odpowiedz
@Pan_Marszalek: Taa, Ottosi przodują technologicznie od 1444 do samego końca i nigdy nie odstają dłużej niż jakieś 20 lat. Rosji jest znacznie trudniej utrzymać taki poziom rozwoju - choćby w momencie gdy wypala Kolonializm. Ja nie mam nic do tego, że oni mają ogromny manpower i że są w stanie wystawić 100k wojska. Ale na litość - ich powinno być stać na wystawienie takiego wojska na okres może kilku lat (przy
  • Odpowiedz
@Khaine: Ottomanie sa bardzo słabi w tym patchu w porowananiu do tego co było(dalej są jednym z silniejszych krajów na świecie ale nie widze tutaj wielkiego problemu). Jak nie dajesz rady to po prostu poczekaj i nie atakuj ich kiedy są najsilenisi i załatw ich pózniej.

Co do reszty rzeczy Ottomanie nie zgina od rebelsów albo pożyczek z prostego powodu... są bogatym państwem z modyfikatorem lucky nation. Chcesz ich #!$%@?ć/osłabić to
  • Odpowiedz
@gasior213214123: Stary ja zdołałem Osmanów wypchać z Anatolii i co? Nadal tłukli Austrię Węgry, Polskę a ja w każdej wojnie mimo że byłem znacznie silniejszy ponosiłem gigantyczne straty.
  • Odpowiedz
@Croll: Jak mniemam to był albo start gry(albo późny lategame). Na starcie ottomanie maja króla z 6 miltecha, gdzie polska i austria maja po 1(od polski chyba na start bym wolał albanie z generałem niż ich). Dodatkowo age bonus + dużo lepsze jednostki + dyscyplina startowa i janczarze.
  • Odpowiedz
@Khaine:
Nope, od dawna nie byli tak słabi jak od czasów zbuffowania Mameluków. Problemem obecnie nie jest ich development, ale bardzo mocne tradition i #!$%@?ście dobre ambition po odblokowaniu wszystkich NI. Więc jak odblokują NI + Quantity to mogą wystawiać armię jak Armia Czerwona - istotne jest zatem by ich trzepnąć zanim to zrobią.
  • Odpowiedz