Wpis z mikrobloga

Macie jakąś fajną alternatywę dla kalendarza Google, Evernote i wszędzie porozrzucanych karteczek z notatkami?
Szukam softu - najlepiej open source - który pozwoli na szybkie tworzenie krótkich notatek, list 'do zrobienia' z checkboxami, dodawanie zdjęć do notatki, ustawianie przypomnień. Musi być multi platformowe bo będę używał tego w urządzeniach z Androidem, Windowsem i Linuxem (w dwóch ostatnich nie musi być natywny klient, może być aplikacja webowa).
Evernote jest spoko ale brakuje list i jest zbyt rozbudowany jak na moje potrzeby. Kalendarze spełniają tylko cześć z wymaganych funkcji więc też nie jest to odpowiednie rozwiązanie.
Widzę, że podobną funkcjonalność prezentują choćby Laverna (ale to aplikacja czysto webowa więc wymagane jest chyba ciągłe połączenie z siecią i jeśli dobrze rozumiem nie ma synchronizacji między urządzeniami?) czy też Simplenote (ale tutaj problemem jest chyba brak obsługi plików graficznych, jeśli dobrze rozumiem komentarze).
Jakieś podpowiedzi?
#szukamprogramu #zarzadzanieczasem #evernote #kalendarz #pytanie #opensource
  • 15
@westsajd: Odpada bo nie lubię Google, stopniowo odchodzę od wszystkich ich usług. ( _)

@Skju: Dzięki mordo, już sprawdzam. ( )

@Rogonion: Czaję o co chodzi, też lubię papier - ale tylko gdy czytam na spokojnie książkę. W pracy mam zajęte ręce, nie będę wszędzie biegał z zeszytem, no i kalendarz książkowy nie obsługuje żadnej z wymienionych platform i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rogonion: Może nie zaznaczyłem tego wyraźnie we wpisie ale głównym problemem jest cała sterta papierowych notatek na wszelkiego rodzaju karteczkach, naklejkach, I innych materiałach. Jutro może zrobię zdjęcie jak wygląda moje stanowisko pracy to zrozumiesz dlaczego potrzebuję aplikacji do zarządzania notatkami i zadaniami xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@asdasdce2w: Też wolę papier o szybciej i wygodniej mi się pisze. Do tego moje notatki często mają dziwne formy geometryczne i mapy myśli. Ale tego jest zwyczajnie za dużo. Codziennie przybywa tyle informacji, że papier nie daje rady.