Wpis z mikrobloga

Czy na droższych #xiaomi #miui też tak wkurza jak na tych tańszych, bo chyba dodam tą markę na czarno? Ciągłe ubijanie apek, bardzo słabo skonfigurowane opcje domyślne i dziwne problemy z apkami, ktore raz działają normalnie a za chwilę nie..? Byłem juz praktycznie przekonany by brać #mimix2 lub z s, ale chyba podziękuję.
  • 7
  • Odpowiedz
@Archimond5: miui to nakladka ktora trzeba dobrze skonfigurowac pod swoje potrzeby. To nie jest android ktory dziala na zasadzie, wlacz, zaloguj sie na google play, instaluj co chcesz i uzywaj.
Trzeba ogarnac uprawnienia, trzeba ogarnac oszczedzanie baterii, autostart, synchornizacje itd.
Ma baaardzo duzo opcji do konfiguracji, a przez to trzeba poswiecic temu troche czasu i nabyc wiedzy.

Od ponad 3 lat mam xiaomi, flagowce + serie niska redmii. Poza wpadkami na
  • Odpowiedz
@marjanoos: no tak ale nie az tyle, nie przypominam sobie zebym kombinowal z oszczedzaniem baterii na nexusie, czy z jakimis autostartami. AFAIR bylo to bardziej przejrzyste i intuicyjne.
W miui czasami jeden przelacznik potrafi byc ukryty na piatym ekranie ustawien i wez go znajdz.
  • Odpowiedz
@Archimond5: Dokładnie jak @PurpleHaze: pisze. Mam tak samo. Po dostaniu telefonu to z 3h minimum ustawienie każdej opcji z osobna. Kazdej apce dodac lub nadać uprawnienia, zablokowac przy oszczedzaniu energii i ubijaniu. Samemu przejrzec wszytsko i to jest moim zdaniem super, bo ma sie kontrolę, ale dla innych moze byc upierdliwe ze to nie ajfon i nie dziala od razu po włączeniu tak jak chcesz ze logujesz sie i tyle.
  • Odpowiedz
Xiaomi to idealne telefony do modyfikacji. Wcale nie muszą działać pod kontrolą MIUI ;) Mogą się poszczycić sporym wsparciem niezależnych developerów i dużym wyborem alternatywnego oprogramowania. Wystarczy poświęcić trochę wolnego czasu i można mieć smartfon idealnie skonfigurowany pod siebie. Zapraszamy do lektury zainteresowanych tematem modowania: http://bit.ly/forumxiaomi
  • Odpowiedz