Wpis z mikrobloga

To że cena zawarta jest pomiędzy poziomami nikomu kto miał metamatematykę w szkole nie trzeba tłumaczyć. Najszerzej patrząc najniższy poziom to zero a najwyższy to nieskończoność.

Jeżeli ktoś jest holderem to właściwie może już przestać czytać bo tak jak @Drakii mi dziś powiedział jego oczekiwania dla bitcoina to 1mln i właściwie przy tym poziomie oczekiwań to nawet ATH to śmieszne pieniądze.

W spekulacji używamy ceny, do określenia czy jest drogo czy tanio. Jak jest tanio to kupujemy jak jest drogo to sprzedajemy. Proste

Jeżeli byśmy chcieli poziomy cen trochę zawęzić i nazwać to mówimy o poziomie tanio czyli wsparciu , czyli miejscu gdzie jest więcej osób chętnych do kupna niż sprzedaży, lub miejscu gdzie ktoś przestał sprzedawać. Odwrotnie tam gdzie jest drogo mówimy o oporze czyli miejscu gdzie jest przewaga sprzedających.

Poziomy możemy wyznaczać na wiele sposobów, linie trendu, rysunki na wykresie, piwoty, linie fibonaciego, linie ganna, volume profile, rzut kością, kształt kozy z nosa czy np jak przeciwnik AT Rafał Zaorski na podstawie poziomu ceny z D1 i W1
Chodzi o to aby określić kiedy kupić a kiedy sprzedać.

Im mniejszą kasą obracamy tym mniejsze poziomy możemy sobie wyznaczyć teraz mogę kupić BTC za 1 dolar po 9174 i sprzedać po 9175, tak niskich poziomów używają często boty, które robią setki jak nie tysiące transakcji dziennie. Ale wszystko to dla nich poziom gdzie jest tanio lub drogo. Im obracamy większą kasą tym trudniej wejść lub wyjść z rynku, np Buffet wychodził z akcji IBM przez cały rok. A poziomy czy jest tanio czy drogo określa w latach a nie w dniach czy minutach jak większość z nas.

Jeden z największych spekulantów Jesse Livermore powiedział bardzo mądre zdanie na giełdzie cena będzie się poruszała po linii najmniejszego oporu, dopóki nie natrafi na istotną przeszkodę. I albo tę przeszkodę pokona albo się od niej odbije.

Czy da się to przewidzieć jak sobie poradzi z przeszkodą, oczywiście że nie, dobrze wyznaczony poziom zwiększa tylko prawdopodobieństwo kupienia tanio lub sprzedania drogo. Inaczej zwiększa twoja przewagę na rynku, tyle i aż tyle.

I tu nie chodzi czy lubisz AT czy nie, określić tanio drogo jakoś musisz

#bitcoin #kryptowaluty
  • 11
I tu nie chodzi czy lubisz AT czy nie, określić tanio drogo jakoś musisz


@dla_zabawy: nie potrzebujesz do tego AT, możesz po prostu mieć dobre wyczucie i wiedzieć kiedy cena jest dobra lub nie (i przy dużej ilości prób mieć racje) lub na przykład badać emocje tłumu i na ich podstawie podejmować decyzje. Obie metody mają 0 wspólnego z AT
@rosiv: Dzięki ja tu jestem dla zabawy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale też aby się czegoś nauczyć. Pokazuje jak ja gram i co stosuje, ale drażnią mnie posty krytykantów którzy gdzieś coś usłyszeli o AT i wszystko do niej porównują, to jest olbrzymi dział można stosować rożne jej elementy a także łączyć to z elementami "tradycyjnej" spekulacji.

Ja naprawdę zachęcam każdego do wrzucania swoich analiz a nie
@maras_sc2: Widzisz użyłeś samej psychologi tłumu , i na podstawie tego co napisałeś można sobie określić że 10k to jest drogo i wtedy należy sprzedawać/shortować. Nie metoda jest ważna tylko własnie dobre wytypowanie tego poziomu gdzie może być istotna przeszkoda
chociaż jestem w krypto od niedawna to zauważyłem, że znaczenie ma też informacja np. takiego buffeta, raz obraża krypto & BTC, a raz mówi, że w niego wchodzi. cześć ludzi reaguje zupełnie odwrotnie niż on gada. wydaje mi się że przy inwestycjach warto jest czytać miedzy wierszami, sądze też że taki WB jest świadomy tego jak się zachowa rynek po jego słowach


@supersonic82: Wiadomo, newsy są tym lepsze im wcześniej o
@dla_zabawy: @supersonic82: Nie sprawdzałem kursu idealnie jak padały takie wypowiedzi ale mam wrażenie że od krytyki BTC przez Jamie Daimona z JPM ludzie już tak nie reagują. Wtedy była dosyć mocna szpilka w dół i momentalnie odbicie. Później wielu dużych z walk street gadało i już nie widziałem jakichś znacznych reakcji. Teraz po prostu nadszedł czas karmienia sprzedawanie po kupcach. Tak mi się przynajmniej wydaje