Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mi wytłumaczy jak to jest możliwe, że wykopki są w stanie dyskutować na temat każdej możliwej pierdoły, a jak na Śląsku na kopalni jest katastrofa i od 3 dni szukają ludzi to nie ma nic nawet na głównej. Tragedia.
Żeby uprzedzić komentarze- z górnictwem w Polsce jest tak jak z piłką nożną- najlepiej górnictwo znają Ci którzy nie mają z nim nic wspólnego, ale zamiast się dowiedzieć, zapytać, to wolą siedzieć i pisać komentarze w stylu "wypadki są wszędzie" a "kopalnie zamykać".

#polska #jastrzebiezdroj #kopalnia #wypadek #dziendobry #pytanie
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Żeby uprzedzić komentarze- z górnictwem w Polsce jest tak jak z piłką nożną- najlepiej górnictwo znają Ci którzy nie mają z nim nic wspólnego, ale zamiast się dowiedzieć, zapytać, to wolą siedzieć i pisać komentarze w stylu "wypadki są wszędzie" a "kopalnie zamykać".


@Mixajlo: nie, najlepiej zna górnik, ktory kopie wungiel i pali opony. xD

Czy ktoś mi wytłumaczy jak to jest możliwe, że wykopki są w stanie dyskutować na temat każdej możliwej pierdoły, a jak na Śląsku na kopalni jest katastrofa i od 3 dni szukają ludzi to nie ma nic nawet na głównej.
  • Odpowiedz
@Mixajlo: Codziennie mamy w kraju i na świecie masę innych wypadków, komunikacyjne, na budowach, w zakładach pracy. I przechodzą one bez rozgłosu ( i słusznie). Czym te górnicze różnią się od innych, że mam im poświęcać więcej uwagi?
  • Odpowiedz
@progressive no. i to jest dobre pytanie, na które warto znać odpowiedź.
Polska energetyka węglem stoi, jak nie będziemy mieli wyboru między swoim a zagranicznym, to rynek zagraniczny zareaguje na to podniesieniem cen. dla mnie to brzmi logicznie.
Już nie mówiąc o tym że w jastrzębskich kopalniach nie wydobywa się węgla energetycznego tylko koksujący. Dlatego JSW dość dobrze stoi od lat i górnicy tam lepiej zarabiają niż na reszcie śląskich kopalń.
  • Odpowiedz
@rudy2007 @ppiasq już tłumaczę jaka jest różnica między wypadkiem drogowym a na kopalni (już to gdzieś na wypoku pisałem ale zginęło w odmętach)
Na kopalni tak jak na drodze mamy zagrożenia techniczne wynikające z pracy z maszynami, ale dodatkowo mamy zagrożenia naturalne które są dużo gorsze i nie do przewidzenia. Nie mamy zderzaka, pasów i poduszek powietrznych. A karetka i straż pożarna nie dotrą w 5 minut. Cały problem polega
  • Odpowiedz
@Mixajlo: nie pytałem czym się różni wypadek górniczy od innego wypadku a o to dlaczego spośród setek tysięcy ginących ludzi mam się twoim zdaniem przejmować akurat kilkoma górnikami.
  • Odpowiedz
@progressive podam przykład- po wejściu JSW na giełdę 5 mld złotych miało iść na inwestycję. Kasa została w Warszawie. Fakt że często związki zawodowe blokują mądre decyzje w górnictwie, ale koniec końców myślę że Polsce przemysł wydobywczy jest narazie potrzebny.

@rudy2007 @ppiasq właśnie dlatego że od 3 dni nie wiadomo czy żyją czy nie. to jest tragiczne w zupełnie inny sposób.
  • Odpowiedz
@ppiasq nie chodzi o to czy może czy nie może, tylko jestem w szoku że o każdej najmniejszej p------e się tu wpomina, a o czymś tak ważnym milczy.
  • Odpowiedz
właśnie dlatego że od 3 dni nie wiadomo czy żyją czy nie. to jest tragiczne w zupełnie inny sposób.


@Mixajlo: bardziej tragiczne jest to, że jacyś ludzie żyją albo nie żyją od tego, że setki tysięcy na pewno nie żyją, bo umarły? I co w tym ważnego?
  • Odpowiedz
@Mixajlo: co sie dziwisz to tylko stronka spolecznosciowa - szanujmy sie lepiej nie wrzucac tu zadnych znalezisk zwiazanych z gornictwem, bo przeciez jestesmy zlodziejami, a polskie dlugi to nasza sprawka¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz