Wpis z mikrobloga

Halko Mireczki i Mirabellki potrzebuje pomocy bo totalnie nie ogarniam grafiki inżynierskiej (,) niestety słabo wykłady gość, prowadził i 95% grupy nie ogarnia ocb a dostaliśmy na ćwiczeniach do narysowania przekrój a ja nie mogę tego ogarnąć jesteście moja ostatnia deska ratunku proszę o pomoc sprawa całkiem pilna :( Lepiej nawet jakby ktoś mi to od podstaw z Was wytłumaczył na korki nie mam czasu aktualnie bo mam problemy zdrowotne dość spore i murze sam wszystko ogarniać ;/

#grafikainzynierska #autocad #geometriawykreslna #mojauczelniatakapiekna #studbaza
KimiIceman - Halko Mireczki i Mirabellki potrzebuje pomocy bo totalnie nie ogarniam g...

źródło: comment_Z9uWPt9zfauUTNwrFd8iKOY9Gk7XyBSM.jpg

Pobierz
  • 24
@KimiIceman: Musisz poprowadzić przekrój przez wszystkie charakterystyczne miejsca, otwory, wybrania itp. Uczyli mnie tak, że wszystko musi być tak zwymiarowane, aby osoba odpowiedzialna za obróbkę, nie musiała się zastanawiać nad obliczeniami wymiarów, tylko zgodnie z rysunkiem naginać frezarką czy innym sprzętem. Pamiętam też, że żebra pokazanego na przekroju się nie kreskuje. Ogólnie, nie jestem specjalistą więc jeżeli się mylę, to mnie poprawcie ;)
@XenuneX: bo to na szybko xD. Zresztą później w praktyce to jeden ch... bo modele robię głównie pod rysunki produkcyjne a ich to akurat najmniej obchodzi czy użyłem obrotu czy wyciągnięcia po profilu xD
@Iskaryota: Jak masz dużo otworów, w które wchodzą normalki, to lepiej je zrobić otworem, bo wtedy wstawiasz w jeden otwór śrubę, podkładkę i za pomocą szyku opartego na szyku same Ci się kopiują do wszystkich otworów.
@XenuneX: Wiem wiem, ogólnie staram się używać operacji otworu, ale później praktyka mówi co innego, zwłaszcza w januszeksach w których nawet nie wsadza się śrub do złożeń bo po co skoro oni już wiedzą jakich mają użyć xD.