Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki - walczył ktoś z Was ze zwrotem w #alohafromdeer ?
Moja sprawa wyglada tak:
Zamowiłem koszulkę i nie spodobała mi się jakość, wiec odesłałem wraz z odstąpieniem od umowy w ciągu 14 dni, elegancko spakowaną itd. Dostałem odpowiedź od sklepu, że zwrot do 100 dni obejmuje tylko koszulki bez promocji (tak jakby mieli jakiekolwiek t-shirty bez promocji ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Odpisałem, że odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni obejmuje także towar z promocją, termin został zachowany, więc proszę o zwrot środków. Na to odpisali mi, ze jest to towar nieprefabrykowany itd, którego nie można zwrócić i powołali się na zapis z ustawy:
Art. 38. Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:
(...)
3) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;

Pytanie - czy rzeczywiście t-shirt zamówiony ze wzorem z ich strony ze standardowym rozmiarem proponowanym przez nich można uznać za coś wyprodukowanego według mojej specyfikacji i służące zaspokojeniu moich zindywidualizowanych potrzeb ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

Dla mnie to wygląda lekko scammersko z ich strony (wieczne promocje - wiec zwrot 100 dni to tak naprawdę pic, nie wspominając o tym ze jeden t-shirt produkowali ponad miesiąc - czyżby oczekiwanie na przesyłkę z Chin?)

Może ktoś miał już taką sytuację i udało mu się uzyskać zwrot?

  • 9
czy rzeczywiście t-shirt zamówiony ze wzorem z ich strony ze standardowym rozmiarem proponowanym przez nich można uznać za coś wyprodukowanego według mojej specyfikacji i służące zaspokojeniu moich zindywidualizowanych potrze


@Silzyey: Nie. Przepisy mają tutaj zastosowanie.
@DenverPn: kuuurła w tej cenie to ja mam 4 skórkowe z CCC ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) akurat co do materiału to nie miałem zastrzeżeń, gorzej z nadrukiem, a dokładnie kolorami

poza tym nie płaciłem 90, widzę, ze obecnie podbili ceny na lato, ale nadal wszystkie koszulki „w promocji” xD
@DenverPn: widzę, ze nie wyłapałeś ironii w poprzednim komentarzu ( ͡° ͜ʖ ͡°) temat z prośba o pomoc w zwrocie produktu, ale i tak trafi się wykopek, który napisze, co to on by nie kupił albo kupił, za ile i ile lepiej by na tym wyszedł :DDD