Wpis z mikrobloga

Czolem fachowcy spod znaku #vw! Tak sie zastanawiam nad kupnem auta i w oko wpadla mi Jetta (siedze w USA). I potrzebuje fachowej porady - jedyny silnik, ktory mnie interesuje to 1.8 TSI (ze wzgledu na moc). Wiem, ze te silniki przed 2012 zarly olej. Kupowalbym model z ok 2015 roku wiec teoretycznie juz po poprawkach. Czy jest sie czego obawiac, czy jednak VW poprawilo co trzeba i te nowsze juz nie biora oleju? Druga kwestia to skrzynia - chcialbym kupic manuala. Niestety tutaj Jetta 1.8 TSI dostepna jest wylacznie z 5-biegowym manualem. Obawiam sie troche, ze 5-biegowy manual bedzie za glosny na autoastradzie (predkosc przelotowa ok 130 km/h). Slusznie? Poza tym wszelkie opinie o Jettcie 1.8 TSI mile widziane :D Pozdro! #vw #vag #volkswagen
  • 7
@kowalzki siemka. Jeżdżę 1.8 Tsi 180KM w Pasku B8 z 2015 i silnik jest super elastyczny. Przy spokojnej jeździe w trasie wykrecam spalanie 6.5 (100km/h), a przy dynamicznej wychodzi ok 9 litrow(150-160km/h). Oleju nic nie bierze. Na razie mam przejechane 80k i zupełnie nic się nie dzieje z silnikiem. Przyspieszenie jest wystarczające jak dla mnie do jazdy miasto/trasa.
@kowalzki Co do jazdy 5 biegowym to ciężko powiedzieć, ale za barrzo nie wyobrażam sobie braku 6 biegu (szczególnie jadąc powyżej 200km/h), ale nie wiem jak się jeździ w USA. Po prostu na 6 biegu się mniej spała i jest on tym elastycznym. Nie wiem jakie wyniki wychodziłyby przy jedynie 5 biegach...
@elbereth: dzieki za odpowiedz! W Polsce w w zyciu bym nie wzial 5-biegowego manuala, ale w USA sie jezdzi wolniej (max to jakies 90 mph czyli 140 kmh) wiec moze tak zle nie jest. Z jakiegos powodu 6-biegow Jettcie jest tylko z silnikiem 1.9tdi. W benzynie tylko automat albo 5 biegow M. Jeszcze raz dzieki za pomoc!