Wpis z mikrobloga

Tak sobie myśle, popatrzcie jak bardzo na gorsze z zmienił sie internet
Na początku wszystko było zdecentralizowane
Do dyskusji był #irc albo jakieś czaty na stronkach, teraz jest jeden Messenger
Stronkę z zainteresowaniami czy blogiem można było mieć wszędzie, teraz jest #facebook
Nie chodzi nawet o to, ze jest jedno miejsce, tylko jak bardzo Facebook jest bogiem dla młodych, wykształconych, z wielkich miast, Facebook ich budzi, Facebook im układa dzień i mowi co kiedy myślec
Jest niby #twitter ale to do innych rzeczy i tez jest jeden (mirko jest wyjątkiem lokalnym dla pl)
Z powodu mojego zajmowania sie tematem #fotografia wiem tez jak wyglada świat portali foto, mimo, ze jest tragicznie, żaden duży gracz nie wchodzi do gry - bo nie ma szans z zastanym rynkiem
Niektórzy mogą jeszcze pamietać, ze było cos takiego jak #usenet, teraz nie ma nawet for dyskusyjnych, bo wszystkie dyskusje toczą sie na fejsie
Generalnie można to wszystko podsumować tak: internet w założeniu był siecią całkowicie zdecentralizowana, ale przyszli millenialsi i spowodowali jedna wielka centralizację
I jeszcze potem narzekają, ze Facebook czy #youtube cenzuruje treści - a dlaczego ma tego nie robic, skoro jest monopolista?
Z czego wynikają monopole? Według mnie tylko z tego jacy są użytkownicy
Dopóki internet był dla nielicznych jakoś to działało, potem trafił pod strzechy i mamy to co widac
#technologia #internet #oswiadczenie #przemyslenia
  • 14
  • Odpowiedz
@darkelf: Kiedys jak portal spoleczniosciowy stawał sie irytujący przez swoje innowacje to byla szybka migracja na inny. Teraz jakby ludziom wygodnie jak ich sie #!$%@? w dupe ale z drugiej strony ciezko by bylo zastąpić takiego fejsbuka, na którym jest wszystko od fanpage'ów i grup tematycznych po znajomych. Niech zaczną wrzucac materiały na liveleaka, a nie na youtube to nie będą narzekać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@darkelf: Niestety, masz rację. Facebook stworzył zupełnie nową sieć - WEB 3.0, w którym mamy użytkownika, który jest nad wyraz leniwy i oczekuje posiadania wszystkiego w jednym miejscu.
Nie wyobrażam sobie, że ktoś rejestruje się na forum, potwierdza adres e-mail otrzymanym linkiem i tworzy temat z odpowiednim zapytaniem. Teraz wystarczy znaleźć grupę na fejsie, dołączyć i już masz specjalistów, którzy rozwiążą Twój problem.

Najgorsze jest w tym, że nie zapowiada się
  • Odpowiedz
  • 0
@mariobit tzn na nie jestem aż takim pesymista

Mody/pokolenia są naprzemienne

To co zniszczyło pokolenie dzisiejszych 20-latkow naprawi pokolenie dzisiejszych nastolatków

Stąd pewnie te próby decentralizacji, które będą mogły się powieść gdy ludzi zainteresowanych decentralizacja będzie więcej

I nie chodzi o "dawniej było lepiej", tłumacze tylko jak stan całego pokolenia wpłynął na technologię, której wszyscy używamy
  • Odpowiedz
@darkelf @Shaderr: dokladnie, po co szukac alternetywy jak to co jest spelnia moje/twoje/ich wymagania? W czym jest lepsze forum od grup dyskusyjnych na fb? Jakis czas temu powstal Slack i w niektorych grupach/branzach tez sie bardzo dobrze przyjal
  • Odpowiedz
Pytanie tylko, po co szukać alternatyw skoro tak większości wygodniej?


@Shaderr: No tak nie do końca wygodniej bo znaleźć coś na FB to naprawdę sztuka. Ta ich wyszukiwarka działa bardzo ułomnie i szybko się kończy tym że na grupach etc. ciągle się pojawiają te same pytania bo ludzie po prostu mają małe szanse odnaleźć te same zapytania innych osób które zadały je wcześniej. Tu nie chodzi o to by kopiować elektrodę
  • Odpowiedz
@darkelf @Shaderr: dokladnie, po co szukac alternetywy jak to co jest spelnia moje/twoje/ich wymagania? W czym jest lepsze forum od grup dyskusyjnych na fb? Jakis czas temu powstal Slack i w niektorych grupach/branzach tez sie bardzo dobrze przyjal


@admund: Nie wiem czy w ogóle przeczytałeś co pisałem czy - tak jak zazwyczaj robią millenialsi - komentujesz na podstawie szybkiego rzucenia okiem, chodzi o decentralizację, wiele for zamiast jednego fb
  • Odpowiedz