Wpis z mikrobloga

Mirki, wstępnie zastanawiam się nad kupnem roweru, bo starego (chyba z 10 lat ma) roweru nie opłaca się raczej naprawiać + ostatnie lata spędzone w piwnicy odcisnęły na nim swoje piętno. Dzisiaj edukowałem się z różnic między crossami, górskimi, a trekkingowymi. Niemniej jednak w każdym przypadku zastanawia mnie jedna rzecz. Mój obecny rower górski jest taki jak na obrazku niżej, czyli z siedzeniem w powietrzu bo amortyzator. A teraz gdzie nie spojrzę to takich rowerów nie ma. Dlaczego?

Moim zdaniem to genialnie sprawowało swoją funkcję, zwłaszcza na dziurawych polskich drogach asfaltowych czy szutrowych. Jakoś nie chce mi się wierzyć że w ciągu 10 lat technologia wytwarzania rowerów poszła tak do przodu, że same przednie amortyzatory tak dobrze działają. Ktoś się może orientuje?
Bo w sumie patrzę na te rowery i wszystkie wyglądają tak samo, a same informacje o firmie/typie piast, amortyzatorów czy przerzutek nic mi nie mówią.
#rowery #rower #mtb
Atexor - Mirki, wstępnie zastanawiam się nad kupnem roweru, bo starego (chyba z 10 la...

źródło: comment_0axUXXTsAV0uwuJyBrgSQw7iT1glhJ7y.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@Atexor: osprzęt Shimano jak daleko pamiętam był podzielony na grupy. Do tego niewiele zmieniło się w ich nazewnictwie jeśli chodzi o MTB. Od doszlo xtr, slx i jakaś grupa trafiła z MTB do rowerów trekkingowych. To tak z pamięci. Po prostu pogódź się z faktem, że twój rower że zdjęcia był delikatnie mówiąc rowerem budżetowym. Z najtańsza przerzutka Shimano bez grupy, z plastikowymi v breakami, na obręczach i piastach o pochodzeniu
  • Odpowiedz
@michal_kopaczewski: @piejo89: tak to już jest. Często specjaliści nie potrafią iść na ustępstwo i choćby reklamowali patyczki do uszy, to pewnie te które mają rączkę ze szczerego złota, a nie plastiku, zaś watę z bawarskich owiec strzyżonych o poranku.

Tak myślałem, że mój poprzedni rower nie był high-endowy (dostałem go na jakieś urodziny), ale dość wytrzymał. Niestety był i jest ciężki, rdza oraz coś mu z kierownicą dolega (przekręca się
  • Odpowiedz
@piejo89: która dokładnie? Główne pytanie z postu?
Kiedyś dużo jeździłem na rowerze za dzieciaka, ale bardzo amatorsko i poza wyczyszczeniem roweru, napompowaniem czy posmarowaniem WD-40 nic się nim nie interesowałem, ani kolarstwem.

Teraz parę ładnych parę lat przerwy od rowera (nie licząc stacjonarnego od czasu do czasu) i postanowiłem, że chciałbym do tego wrócić i zadbać trochę o tę moją nerdowską kondycję...
  • Odpowiedz
  • 2
@Atexor sporo osób poleca btwin z decathlon, może tam się rozejrzyj. Do tego poczytaj o smarowaniu łańcucha i można jeździć
  • Odpowiedz
@frems: to jest jakaś odmiana niby rowerowa co podlinkowałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W sumie mam w domu smar silikonowy. Używałem go do smarowania kostek Rubika, gdzie sprawował się świetnie. Ciekawe czy do roweru by się nadawał, może na starym zobaczę.

W ogóle patrzę teraz na szybko ten decathlon i tam crossowce bez amortyzatorów nawet przednich. Nawet te drogie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz