Wpis z mikrobloga

Inwestował ktoś w nieruchomości w UK, brał kredyt buy-to-rent albo zajmuje się wynajmem mieszkań? Interesuje mnie jak to wygląda od strony landlorda, jakie są mniej więcej koszty kapitalnego remontu mieszkania pod wynajem, remortgage itp. I czy lepiej wchodzić w to tutaj (Szkocja) czy w Polsce?
#uk #nieruchomosci #inwestycje
  • 5
@pol-scot w szkocji bym się nie pakował, bardziej Anglia jak już a jeśli trzeba to tylko w Glasgow, Edynburgu lub Aberdeen.

Remont to w zależności od kosztów koło £8-20k pytanie jaki jest stan domu i co chcesz osiągnąć, sam wydałem ostatnio £11k ale robocizna była bardzo tania więc sporo oszczędziłem.

Generalnie moja firma zajmuje się takimi inwestycjami pod wynajem więc jak coś to daj znać ;)
@sorek: Tylko te trzy miasta wchodzą w grę a zwłaszcza Aberdeen bo tutaj mieszkam. Z drugiej strony nieruchomości tutaj są najdroższe ale przemysł olejowy powoli nabiera rozpędu. Na początek myślałem o zakupie mieszkania 2-3 pokoje do remontu pod wynajem. Czym dokładnie zajmuje się Twoja firma? Orientujesz się może czy popularny jest tutaj krótkoterminowy wynajem apartamentów?