Wpis z mikrobloga

Wczoraj i przedwczoraj miałem kolejnych kilka godzin testów astrokamerki w syncie 16 i muszę przyznać, że bardzo ciekawie się to zapowiada. Wyświetlanie obrazów real-time w kolorze i z dużą ilością detali dzięki superczułej matrycy robi niezłe wrażenie. Wiadomo, że teleskop do wizualu nie dorówna nigdy astrofotograficznym wymiataczom, ale nawet kilkusekundowe ekspozycje pokazują ogrom detalu, którego nie widać w okularze i wszystko bardzo fajnie wygląda :). Poniżej wrzucam zdjęcie galaktyki Cygaro - M82 z 5s ekspozycji, czarno-białe. Jak będę miał dostęp do lepszego neta to wrzucę jeszcze M51, M64, M27, M57, M13 i M3 (mgławice będą kolorowe :) )
#astronomia #obserwacje #astrovideo #teleskop
mactrix - Wczoraj i przedwczoraj miałem kolejnych kilka godzin testów astrokamerki w ...

źródło: comment_9h18luA8huWqIaWzjBdggGtPYwL9wXu0.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@ahura_mazda: Spoko, mogę dodawać mój tag od ciekawostek #mactrixpoleca, póki co to testy, jednoklatkowe albo krótkie stacki, jak będzie więcej czasu to zobaczę co się da zrobić gdy zestackuję np. 500 klatek po 1s albo mniej. Ogólnie celuję w robienie pokazów, można nawet live steam z obserwacji spróbować (tylko musiałbym mieć dobry zasięg neta, a tam gdzie mam czarne niebo to nie bardzo). Poniżej subtelne ujęcie Mgławicy Hantle - M27,
mactrix - @ahura_mazda: Spoko, mogę dodawać mój tag od ciekawostek #mactrixpoleca, pó...

źródło: comment_XK3dmlJh4APXXYQxPAbEus7q7azspk9a.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@JohnMarkII synscan az goto daje radę do 30s w miare okrągłe gwiazdy wychodzą, ale zeby zdjecie było "najostrzejsze" to tak do 3-5s. Potem wrzucę co tam jeszcze mam :)

  • Odpowiedz