Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagów #alfaholicy #alfaromeo #samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa potrzebna pomoc!
Otóż jechałam ostatnio moją Alfą i zaczęło mi coś "klekotać" jak bocian. Zauważyłam, że dzieje się to mniej więcej w momencie, kiedy zwalniam i chcąc zmienić bieg naciskam sprzęgło i trzymam je troszkę dłużej. Właśnie wtedy załączają się bociany. Wiem, że opisałam problem trochę dziwnie, ale jestem tylko różowym paskiem i chciałabym mniej więcej wiedzieć na jakie koszta się przygotować. Z góry dzięki za odpowiedzi.
  • 18
@Variv: @ScaRRyMaN: Sprawdzałam też tak, że odpaliłam auto, zostawiłam na luzie, dociskałam sprzęgło i nic się wtedy nie działo.

@fotografiola No na luzie nie będzie się dziać. Bo na luzie nie idzie obciążenie.

Sprawdź czy przy wrzucaniu wszystkich biegów tak jest czy tylko niektórych. Jak ruszasz z jedynki to masz ten hałas? Po za hałasem są inne rzeczy jak np. szarpanie czy drgania auta?
@Variv: @scheele13: Powiem tak: byłam dzisiaj u mechanika, powiedział mi, że w kole, w zawieszeniu nic nie widzi, ale nie mogłam wjechać na kanał, bo stał tam jakiś samochód. Generalnie jak auto stało, odpaliłam i ujechałam ze 3 km nic się nie działo, a później jak odpaliłam i wracałam do domu zaczynałam hamować i wciskałam sprzęgło, żeby zmienić bieg, to coś zaczynało "klekotać" i zazwyczaj w momencie kiedy zwalniałam.