Wpis z mikrobloga

Mam obok bloku 3 osiedlowe sklepy, w każdym płatność kartą od 10/15 złotych, oczywiście przy każdej takiej okazji jakieś kręcenie głową i pomrukiwania. A jeden koleś wystawił sobie kartkę, że przy okazji płacenia kartą za papierosy i bilety, dolicza dodatkową prowizje. Przecież nikt im nie każe mieć terminala. Leci donosik dzisiaj do banku ( ͡° ͜ʖ ͡° )
  • 79
@susuke15 widzialem wyroksadu/interpretacje i sprzedawca moze takie cos robic. Jedynie go moze za to scigac obsluga terminala jesli lamie tym umowe z nimi. Wiec zgodnie z tym popeliles przestepstwo. Zaleznie od kwalifikacji proba oszustwa/ naklonienie do nieroWaznego rozporzadzenia mieniem ;) wiec sie nie chcwal bo cie jesVe @McNulty #!$%@? :)
A co do tego placenia karta, jakies 2 lata temu prowizje spadly do normalnych i juz na papierosach sie nie traci. Inna
@turtelian zawsze nie wiadomo czy nie jestem mitomanem ;) nie no jeśli nie mam pieniędzy a nie chcą z jakiegoś powodu bym płacił karta chociaż umożliwiają taką okazję to powinni napisać oswiadczenie że się zrzekają pieniędzy za usługę i tyle. Podobnie byłaby sytuacja gdybym zapłacił groszowkami i nie chcieli ich przyjąć
@susuke15 no nie, tak jak napisalem zgodnie z prawem warunki korzystania z karty moze sobie ustawiac sprzedawca. Narusza tym imowe z inna firma ale to nie jest lamaniem prawa i naraza soe jedynie na pozew cyeilny od tamtej firmy. Wiec w skrocie nic ci nie maja pisac nie wiem co sobie wymysliliscie ale chyba wypok wszedlza mocno. Natomiast grosze musza przyjac bez dyskusji. I sa to zupelnie dwie rozne sytuacje co wsumie
@turtelian: Dokładnie. Ludzie żyją w jakichś kloszach. Wydaje im się, że prowadzący własną firmę to ma same obowiązki i żadnych praw.
Facet we własnej firmie, we własnym lokalu decyduje jak chce przyjąć płatność i to jest wg nich złe.
I zadzwonią jeszcze do banku na skargę ("donosik hehe" jak to mówi @McNulty roszczeniowy polaczek). I to do banku XD. A bank to jest #!$%@? co? Urząd państwowy? Świętość? (no może dla
@turtelian czytałem i rozjaśniło sytuację. Dobrze że jeśli są takie przypadki to konkurencja jest duża i jeśli ten stosuje takie praktyki to idzie się do innego sklepu. Kiedyś kupiłem wodę za 1.20 i normalnie karta mogłem zapłacić . Chociaż z 2 strony na Shellu nie mogłem kupić fajek karta i musiałem szukać bankomatu o 23 w nocy
Bo to operator VISA, Mastercard itd. zakazuje (w umowie) takich praktyk


@ConanLibrarian: A Bank czasem nie jest operatorem visa itd? Kontaktowałem się z tym bankiem który miałem na wyciągu z płatności kartą
@Muraku: W zasadzie nie wiem, co miało by tu być nielegalne. Płatność kartą to dodatkowa usługa jak by nie było. Łatwo nazwać sprzedawcę "januszem" czy "amebą", ale jak bank pobiera prowizje za nawet przelewy online, czy wypłaty z bankomatu to taki klyent się z tym godzi. A sprzedawca nie ma możliwości negocjacji prowizji, kosztów najmu terminala za 60 zł miesięcznie, abonamentu za kartę sim 15 zł, gdzie abo od operatora sieci