Wpis z mikrobloga

#linux #ubuntu 18.04 to chyba najgorsze gówno jakie mój kochany cannonical wydał :( Nawet trudno coś naprawić w trybie tekstowym, bo trzeba by było się tam jeszcze dostać. Żadne środowisko nie radzi sobie z 4k z HD z resztą też. Nie mówiąc o myszce r.a.t. 7, ktora wreszcie chodzi płynnie. Ale... Raz klika raz nie. Deepin (jako GUI) najlepiej wyszło z obrazem ale i tak ciula da się zrobić. Coście zrobili? :(
  • 18
@ponton przy dowolnym gui terminal się wiesza. Działa tylko bez. I tak pracuję głównie w terminalu, ale jakiegoś webstorma też bym chętnie odpalił. Bajkę dziecku puścił... Ogólnie używam ubuntu i pochodnych od lat. Właśnie z gnome na pokładzie. Próbowałem z waylandem, dupa, poszło na deepine i wygląda, ale nie bardzo to bangla :/ Szczur wariuje, skanera nie widzi, nie chce mi się już grzebać dalej. Postawię elementary i tyle...
@ponton nic nie namieszałem, świeża instalka :) W każdym poprzednim distro tak było, tu nie :/ nawet nie dobrałem się do zabezpieczeń :P Czysta instalka i jedyne co to doinstalowałem dde i próbowałem skalibrować rozdzielczość. Acha: tu też niema komunikatu czy zachować ustawienia. Wraca sobie sam po pół minuty i trzeba w tym czasie powtórzyć czynność, żeby zmiany zostały zachowane :P
@103545358387f1d031c813a5a56ec78d: Serio myślisz, że wypuścili takie gówno?

Po prostu albo masz jakiegoś lapka, który ma problem z tym ubuntu (i nikt jeszcze tego nie zgłosił). Albo coś namieszałeś ostro (bardziej prawdopodobne). A teraz zwalasz na cannonical ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xaoc to puszka :P na lapku mam elementary. Na tej puszce ubuntu pracowało od wielu lat, przeszła nie jeden przeszczep i poza myszką, którą okiełznałem nigdy nie było problemów. Uwielbiam Cannonical, pluję sobie w brodę, że nie przyjąłem oferty pracy od nich, ale no serio. Z tą wersją to trzebaby się z tydzień pierniczyć.

No mam trochę niestandardowy sprzęt, ale skoro było ok, to chyba zrobili krok wstecz :(
@103545358387f1d031c813a5a56ec78d: xD Miałeś ofertę pracy od nich i nie wiesz dlaczego Ci komp nie działa? Coś mi tu nie pasuje.

Poza tym skoro Ci nie działa ta wersja a poprzednia działała to co za problem cofnąć się o numerek niżej. Poczekać na 18.04.01 i sprawdzić czy poprawili?