Wpis z mikrobloga

Co mirki polecacie za samochód do ~7k PLN. Tak szukam i szukam i nie moge się zdecydować.

Co do "wymogów" to:
*Benzynka
*5 drzwiowy
*Mała awaryjność będzie dużym plusem/tania eksploatacja

Z samochodów co znalazłęm na własną rękę to wiadomka: Nissan Almera 1.5, Golfik no i Fabia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #samochody #januszemotoryzacji
  • 10
@Kusti mam Leona 1. Silnik 1.6 benzyna 105 koni w gazie. Bezawaryjny. Części za grosze, bo technicznie to jest golf 4 tylko buda inna. Jedyne co to oleju bierze, tak na 10 tys z 1 l trzeba dolać. Na 42l gazu robie 560 km. Ogólnie to zadowolony jestem. Najlepszy był by 1.8turbo, bo to wtedy 150 km, ale spalanie gazu na poziomie 12--14 l w mieście, a 10l na trasie
@Cancer84: A jak radzi sobie silnik z gazem, oraz jak wygląda sytuacja z wygłuszeniem przy większej prędkośći?
W pracy mam przyjemność jeździć tymi nowymi Leonami z 2016/2017 i tam mi się bardzo podoba, moc jak i cała reszta, ale to wiadomo że nowsza wersja.
@Kusti z gazem nie ma problemu. Wszystko ok. Wygłoszony jest średnio. W silniku 1.6 powyżej 120km/h jest w kabinie głośno,więc dłużej tak jechać się nie da. 120 to wg mnie max by komfortowo podróżować w dalsze trasy