Wpis z mikrobloga

Wiecie co mnie najbardziej #!$%@? na tym portalu? Ludzie z poziomem inteligencji na wysokości kuchenki mikrofalowej. W gorących jest post Mirabelka prosi o modlitwę bo jest w ciąży i wylądowała w szpitalu xDDD. Nie warto utrzymywać i edukować lekarzy w Polsce, bo przecież Bóg każdego może wyleczyć xDDD. Najlepiej w ogóle odpuścić szpital i położyć się w domu na łóżko modląc się o wyzdrowienie, na pewno to coś da xDDD
#bekazkatoli #ateizm
  • 53
  • Odpowiedz
@Queltas: No i to, że rzeczy, które wymieniłeś można bez żadnego problemu wdrożyć dziecku bez udziału czarodziejów. Za to istnieją rzeczy wdrażane przy okazji religii, które szkodzą dziecku na głowę i to są jak najbardziej śmieci. Nie ma tutaj ani uogólniania, ani niezrozumienia tematu.

Wymień 1 rzecz, którą daje religia, a której nie jesteś w stanie osiągnąć w normalny sposób, za pomocą (uwaga, wiem że trudne dla religiantów) rozumu i
  • Odpowiedz
  • 0
@Queltas a to nie można robić tych rzeczy bez religii? Przychodzi jakąś inkwizycja i mówi 'NIE MOŻESZ POMAGAĆ INNYM BO NIE JESTEŚ KATOLIKIEM'? A'propos, ta religia mówi żeby dzieci które stawiają się rodzicom zabijać, super relacje xD Szanuj pracę innych? Jak to się ma do niewolnictwa pochwalanego w Biblii? Skończ robić #!$%@?ę z logiki.
  • Odpowiedz
Przychodzi jakąś inkwizycja i mówi 'NIE MOŻESZ POMAGAĆ INNYM BO NIE JESTEŚ KATOLIKIEM'? A'propos, ta religia mówi żeby dzieci które stawiają się rodzicom zabijać, super relacje xD Szanuj pracę innych? Jak to się ma do niewolnictwa pochwalanego w Biblii?

@dingi_dong to jest właśnie niezrozumienie tematu.
A powiedz mi dlaczego religia nie może niby robić tych rzeczy które wymieniłem?
Twierdzenie że religia straszy dziecko piekłem jest jak najbardziej fałszywym stwierdzeniem.
Co daje
  • Odpowiedz
nadzieję na życie wieczne po śmierci tu na ziemi.

@Queltas: czyli opowiada kłamstwa i bajki by ktoś się poczuł dobrze. Nie potrzeba do tego religii, kłamać może każdy niezależnie od wiary

Twierdzenie że religia straszy dziecko piekłem jest jak najbardziej fałszywym stwierdzeniem.

Nie jest, jest
  • Odpowiedz
@dingi_dong a skąd wiesz że kłamie? Nadzieja nie jest kłamstwem.

W religii nie straszy się dzieci piekłem, nie wiem kto ci takich głupot naopowiadal albo skąd sobie to wymyśliłaś.

A czy religia bazuje na jakichś osiągnięciach czy rankingu? Religia jest wspólnotą ludzi którzy czują się dobrze w swoim otoczeniu, nie rozumiem dlaczego czynienie dobra w tej wspólnocie ma być czymś odrębnym i być jakimś osiągnięciem.
Nie jest i nie będzie bo się składa z normalnych ludzi, którzy są tam dobrowolnie, nikt nikogo na siłę tutaj nie
  • Odpowiedz
@Queltas: Ponieważ kwestia "życia po śmierci" nie posiada żadnych dowodów. Jest to głupia bajeczka dopóki nikt jej nie udowodni. Każdy ją opowiadający to kłamca i bajkopisarz.

W religii straszy się dzieci piekłem, to że ciebie nie straszyli, to żaden argument.

Nie, najbardziej pokrzywdzeni są ci, którym potem religianci próbują w imię swoich bajeczek ustawiać życie. Bo tutaj kolejny psikus jak ze straszeniem piekłem - religianci są obecni w przestrzeni prawnej
  • Odpowiedz
@dingi_dong jak na razie to ty swoje argumenty uważasz za niepodważalną prawdę bez żadnego poparcia argumentem. Może sobie poczekam na to straszenie piekłem, gdzie to jest napisane żeby straszyć nim dzieci.

Dlatego my w to wierzymy, a nie jesteśmy pewni na 100% i nas to nie boli, tylko ciebie jak widać.

Dlaczego ludzie religijni będąc w społeczeństwie mają nie mieć prawa takiego jak każdy inny obywatel? Nie ważne czy są w
  • Odpowiedz
@raczej_schizotypal: no ale jakich praw? Każdy ma mieć zagwarantowane te same prawa od państwa. I każdy tak samo z tych praw może korzystać. Przecież lewacko nastawiony policjant to jest ideologia a nie religia. A jeżeli prawo pozwala lekarzowi być "zbyt katolickim" to nie widzę w tym problemu
  • Odpowiedz
@Queltas zresztą ta gównoburza zaczęła się od tego, że jeden mirek, po zanegowaniu istnienia wymyślonego w VII wieku na potrzeby walki o wpływy między Judą a Izraelem bóstwa, udzielił wsparcia mirabelce w inny sposób. 'Prawdziwy ateista' oburzył się, że ktoś zamiast modlitwy życzył powodzenia.
  • Odpowiedz
@QHiN: tak samo beka z bierzmowania, latają dwa/trzy lata do kościółka żeby tylko ślub mieć w kościele, a ja zrobię bierzmowanie tydzień przed ślubem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz