Wpis z mikrobloga

Drogie mirabelki i mirki! Dziś zostaje w domu z #rozowypasek . Mieliśmy w sumie wyjść ale w końcu zostało że mam coś ugotować. Generalnie szukam inspiracji i to co mogę kupić w #biedronka bo ma blisko. Wypiłem piwo więc samochodem już nigdzie nie pojadę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kurczak z warzywami i pochodne odpadają. Różowy nie lubi sera, chyba że w potrawie jest mała ilość.

Masterchefem nie jestem ale coś pichcić potrafię. Grill odpada, w sumie kiepsko we dwoje ;)

Na szczęście lubi mięso! Doradźcie proszę! Obiecała że jeśli ją zaskoczę kolacją to ona zaskoczy mnie, więc mam o co walczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) #przepisykulinarne #gotujzwykopem
  • 9
@compix: ja bym zrobił karkówkę z pieczonymi ziemniaczkami.

gotujesz ziemniaki, i w międzyczasie marynujesz karkówkę.
jak ziemniaki dojdą to posypujesz ulubionymi ziołami i wrzucasz w naczyniu do piekarnika.
w drugim naczyniu na piórkach z cebuli - nie żałować - kładziesz karkówkę i przykrywasz folią.

do tego mizeria - ogórek, koperek, sól pieprz, śmietana i dwie kropelki octu.
POLECAM
@compix: to z mniej karkówkowych pomysłów to zastąp cebulę mieszanką paprykowo pieczarkową, wrzuć do naczynia pierś z kurczaka i przykryj plastrami boczku.

z rzeczy mniej oczywistych do zrobienia polecałbym babkę ziemniaczaną - prosty przepis proste do zrobienia - zajebiste żarcie.

z rzeczy bardziej konwencjonalnych polecam jeszcze do pieczonych ziemniaczków gulasz wołowy - też łatwo zrobić,potrawa jednogarnkowa.

do popicia ciekawostka może, może nie - weź 1l. kefir/maślankę, do tego wetnij pęk lub