Wpis z mikrobloga

Mała recenzja usługi internetowej transmisji meczu Real Madryt - Bayern Monachium przez PPV za pośrednictwem aplikacji #playerpl i usługi #cyfraplus .

Zacznę od ceny: 20 zł za 2 mecze półfinałowe to wygórowana, ale rozsądna cena. Szczególnie kiedy koszt rozkłada się na większą ilość znajomych. Generalnie jestem zadowolony (nie zawahałbym się ponownie skorzystać z takiego rozwiązania), ale mam pewne zastrzeżenia.

Jeżeli chodzi o jakość obrazu, to była dość dobra. Obraz nie był żyletą, ale transmisja była wystarczająco szczegółowa. Kompresja poszczególnych klatek nie była widoczna. Moje zastrzeżenia budzi niestety płynność obrazu. Framerate oceniam na około 20-25 FPS. Nie jest to na tyle mało, żeby nie dało się oglądać, ale jestem przyzwyczajony do dużo płynniejszych ruchów. Plusem jest jednak to, że transmisja była dostępna od godziny 20:00 (i trwa nadal) i przez cały ten czas nie zacięła się ani razu na najwyższej dostępnej jakości.

W moim przypadku korzystaliśmy z usługi kupionej za pośrednictwem strony player.pl. Niestety ogromnym problemem był brak możliwości odpalenia transmisji na aplikacji poprzez SmartTV na Samsungu. Bardzo długo szukałem odpowiedniej opcji, ale niestety nie udało mi się znaleźć spotkania w menu. Nawet jeżeli gdzieś było to dostępne, to trzeba to uznać za spory minus, ponieważ taka opcja nie powinna być aż tak ukryta.

Transmisja kanału Cyfra+ oczywiście nie działała (nie miałem takiego pakietu, kupiłem przecież tylko jednorazowy dostęp na mecze). Tak samo na komputerze nie dało się dodać spotkania do ulubionych. Często stosuję ten trick w przypadku filmów VOD. Dodaję wykupiony film do ulubionych, żeby było łatwiej odnaleźć film na telewizorze. Niestety w przypadku transmisji na żywo taka opcja nie jest dostępna.

Ostatecznym wybawieniem była możliwość odpalenia transmisji przez przeglądarkę na komputerze i podpięcie się kablem HDMI do telewizora. Niestety nie jest to wygodne rozwiazanie, a dla wielu może być po prostu niemożliwe.

Generalnie w moim przypadku jestem dość zadowolony - transmisja mimo komplikacji działała, a nie istniało przecież żadne inne legalne rozwiązanie. Może kupując usługę bezpośrednio u cyfry+ byłoby lepiej, ale nie byłem pewien czy istnieje odpowiednia aplikacja na smartTV.

Wołam potencjalnie zainteresowanych: @matixrr @bepavuy @Johny3

#ligamistrzow
  • 3