Wpis z mikrobloga

Hej Mirki!
Jeżeli mam tarcze hamulcową krzywą w rowerze, ale tak w cholere, że już naprawde multum czasu spędziłem żeby naprawić i ciągle ociera to chyba lepiej kupic nową? Są jakieś lepsze albo gorsze?
#rower
  • 32
  • Odpowiedz
@weland: Rok temu latem odlozylem kilka razy rower tak, że opieral sie tarczą o uchwyt na rower. No i od tamtego czasu sporadycznie mi ociera ale czesciej ociera niz nie ociera, doprowadza to do szału. Mega cięzko ustawić a tarcze juz tak powyginałem, że... tylko kurde dam radę to sam wymienić bez specjalistycznych narzędzi?
  • Odpowiedz
@weland: http://allegro.pl/klucz-do-kasety-zebatek-tarczy-centerlock-shimano-i6975633320.html?fromVariant=6067578935 takie cos czy to obok? http://allegro.pl/klucz-do-kasety-zebatek-tarczy-centerlock-shimano-i6067578935.html?fromVariant=6975633320
Niby oferują za 15 zł prostowanie tarczy. Ale wątpie żeby dali rade, jest tak pogięta, że .... łącznie z 5 godzin prostowałem i idealnie wycentrować jest mega trudno a wystarczy milimetr żeby było słychać bicie ;/
  • Odpowiedz
@weland: I mam nauczkę, nie wsadzać roweru między metalowe uchwyty do roweru :P myslalem, że mam źle ustawione klocki, czasem w drodze z pracy ustawilem chyba z miesiac sie meczylem, pozniej czytam ze tarcza mogla sie wygiąć no i ją troche wyprostowałem i było raczej OK ale czasem jak była ciepła? to zaczynała hałasować. Taka pierdoła a wkurza jak mało co. Tylko właśnie nie wiem czy klucz ma być z tym
  • Odpowiedz
@Simfecstio: to jest trzpień/prowadnica. Jest tylko do tego, żeby ustabilizować klucz podczas odkręcania kasety.
W przypadku kaset lepiej jak jest niż jak go nie ma. Nie są to w każdym razie inne klucze, do innych śrub. Jeden i drugi można stosować zamiennie (w przypadku kaset). W przypadku tarczy najpewniej jest tak samo :)
Ewentualnie, prześlij zdjęcie tarczy do sprzedawcy, powinien Ci doradzić czy ten klucz będzie ok.
  • Odpowiedz
czyli jak masz standardowy szybkozamykacz (a taki masz), to będzie to klucz do kaset :)
równica jest taka, że w jednym są ząbki na zewnątrz a w drugim wewnątrz klucza.
  • Odpowiedz
@Simfecstio: chyba nie, bo tarcza, którą wysłałeś jest mocowana za pomocą klucza do suportu (on ma ząbki wewnątrz). Ty potrzebujesz klucza co ma ząbki na zewnątrz (tak mi się przynajmniej wydaje po zdjęciu)
  • Odpowiedz