Wpis z mikrobloga

@Baros124: 6 litrów osadów? Nawet jeśli wpadłeś na pomysł chłodzenia w fermentorze (lub przelania bezpośrednio schłodzonej brzeczki z gara do fermentora) to i tak tego jest strasznie dużo...
A drożdży to jeszcze nawet nie widać.
[edit] jak to zrobiłeś?
@Goglez Tak, chociaż sraczwężyk odmawiał posłuszeństwa i filtrowałem to dosyć na chama
@Nemrod Schłodziłem gar w wannie do 20°, przeniosłem do przelewania, odczekałem 20 minut i rurką przelalem do fermentatora, ciesząc się przy okazji że jest mało chmielin :) Ale teraz tak myślę, że błędem było mieszanie brzeczki podczas chłodzenia (Co kilka minut)
@Baros124: Ale w ciągu 20 minut i tak powinno wszystko opaść. Pierwszy raz widzę coś takiego. Drożdże też się nie zdążą namnożyć w takim krótkim czasie raczej, a nawet jeśli, to przebarwiają dość jednorodnie całą brzeczkę.
@RomeYY xdddddd to by było dopiero, gdyby to był porter którego chciałem zrobić z 3x większej ilości słodów - ciekawe, czy idąc za proporcją dobiłbym do 18l osadów XD
@Baros124: ja tego nie kumam, pierwsze warki robiłem tak że po chłodzeniu przelewałem całość z gara - łącznie z chmielinami, osadami i cholera wie jeszcze z czym. nigdy nie miałem żadnej widocznej warstwy na dnie. ale 6 litrów?! xD