Wpis z mikrobloga

#bekazlewactwa #4konserwy #alfieevans

I tu widać właśnie hipokryzję neuropków, którzy wysrywają peany na cześć Franciszka i pouczają katolików o chrześcijańskiej moralności kiedy Papież mówi o uchodźcach. Kiedy natomiast Papież wstawia się za chorym dzieckiem, neuropki nagle odsłaniają swoje prawdziwe oblicza i przeczytać możemy o: podludziach z Polski (katolach i konserwach), leczeniu dotykiem papaja, podtrzymywaniem przy życiu tego czegoś etc.

Już nie wspomnę o wybuchu sarkastycznej radości i satysfakcji w tym np. poście:

https://www.wykop.pl/wpis/31600385/no-ale-jak-to-umar-przeciez-mial-zyc-wiele-lat-nic/

Oczywiście nikt nikomu nie zabrania być obrzydliwą szują, ale jak jeszcze raz ktoś mi wyskoczy z tekstem "hurr durr konserwy się cieszą śmiercią niewinnych ludzi w zamachu!!!!!1" to mu parsknę w twarz XD
  • 20
@desensitization: Nie.

Po prostu po raz kolejny katole i konserwy narobiły niepotrzebnego szumu, dały złudne nadzieje rodzicom tego dziecka, że bóg i modlitwa go uzdrowi.

W moim wpisie głównie chodzi o to, że ludzie tak głęboko potrafią wierzyć w bajki i zabobony, że przesłania im to racjonalne myślenie.

Czary, różne rytuały, modły i inne zabobony są dla nich ważniejsze i bardziej wiarygodne niż współczesna medycyna, nauka i fakty.

Wielu ludzi było
@Duze_piwo: no spoko, tylko przydałoby się to jakoś jeszcze udowodnić.

Po prostu po raz kolejny katole i konserwy narobiły niepotrzebnego szumu, dały złudne nadzieje rodzicom tego dziecka, że bóg i modlitwa go uzdrowi.


@Porton: rodzice od początku nie zgadzali się z decyzją lekarzy, "katole" wkroczyli później

W moim wpisie głównie chodzi o to, że ludzie tak głęboko potrafią wierzyć w bajki i zabobony, że przesłania im to racjonalne myślenie.


Twoja
@desensitization: Nie miałem po czym ochłonąć.

Ja się nie wywyższam nad ludźmi wierzącymi. Po prostu dla mnie przekładanie zabobonów ponad fakty jest po prostu głupotą. Tu nie chodzi o samą wiarę, ale o to do czego ona jest w stanie doprowadzić człowieka.

Ludzie są w stanie odrzucić wszystko w imię boga i jego rzekomych magicznych zdolności do wszystkiego.

Dla mnie jest to po prostu niepojęte, że mimo tylu lat istnienia tej
@terrancee: Wiara to tylko wiara. Wiara nie leczy. Może poprawić samopoczucie, może pomóc łatwiej przejść trudny okres, ale nie wyleczy choroby czy ogólnie nie pozbędzie się problemu.

@desensitization: No bo taka jest prawda. Ponownie Polska i Polacy są uważani przez wielu ludzi za fanatyków religijnych. Tak jak bronek komorowski narobił nam wstydu jako prezydent, tak jak patola pracująca za granicą robi nam wstyd, tak samo teraz grażyny i janusze, turbokatole,
No bo taka jest prawda. Ponownie Polska i Polacy są uważani przez wielu ludzi za fanatyków religijnych. Tak jak bronek komorowski narobił nam wstydu jako prezydent, tak jak patola pracująca za granicą robi nam wstyd, tak samo teraz grażyny i janusze, turbokatole, konserwy i inni narobili nam wstydu w sprawie alfiego.

Czy coś w tym złego, że człowiek nie chce być za granicą kojarzony z takimi ludźmi?


@Porton: ale ja nie
@Porton: Zauważyłem, że najwięcej na katolików i Polaków cisną osoby kiepsko wykształcone, które w ten sposób leczą swoje kompleksy. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że to dość obraźliwe uogólnienie i istnieją wyjątki, więc się Ciebie spytam czy jesteś lekarzem, fizykiem albo osobą o podobnym poziomie edukacji i stanowisz wspomniany wyjątek od tej reguły, pokazując, że twoje obrażanie naszego narodu nie wynika tylko i wyłącznie z twojej frustracji.