Wpis z mikrobloga

@PurpleHaze: też mogą zajumać? @Andczej: będzie chyba paczka w ruchu, bo odbiór mam w punkcie
@arekdomek: ja mam hejt na pocztę polską od dłuższego czasu - w sumie zaginęło mi z 6 - 7 paczek ? ten post PRL twór to kpina, jeszcze kraść paczki które mają tracking lol
@Andczej: już pokasowane z trackingu PP. Ale paczki mi regularnie kradziono - Yeelight to w sumie 2 razy gearbest wysyłał i 2 razy kradziono oczywiście w PL. Na szczęście ze wszystkich okradzionych rzeczy kasę odzyskałem (płatność PayPal albo zwroty na Ali)
@stjimmy gearbest nie wysyła paczek pocztowych ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pytam dlatego, że masa ekspertów śledzi przesyłki nierejestrowane, które mają faketrackingi i potem upierają się że poczta im ukradła mimo że ta przesyłka mogła nawet nie być w kraju.
@widmo82: zresztą PP to rak choćby z powodu reklamacji - jako odbiorca i tak nic nie zrobię bo reklamacja przypada dla wysyłającego. Do tego 0 kontaktu, polityka typu "no zaginęła nam paczka i co nam pan zrobisz? ¯\_(ツ)_/¯"
bo reklamacja przypada dla wysyłającego


@stjimmy: jak odbierzesz i otworzysz dopiero w domu to przypada odbiorcy. Nadawca moze zrzec się praw do roszczeń na rzecz odbiorcy. Jak przesyłka/opakowanie nie nosi sladow uszkodzenia to ciezko sie nie zgodzic z PP, ze to wina nadawcy lub też opakowanie nieadekwatne do przedmiotu jaki wysyła. Ludzie muszą się nauczyć, że przesyłki otwiera się w obecnosci dostawcy i nawet jak kręci nosem to prosisz o kontakt