Wpis z mikrobloga

@spriker:
Ale wiecie ,że jak to jest jakieś ogłoszenie z urzędu pracy to celowo taka stawka? Wszystko ma na celu pokazanie że nie można znaleźć specjalisty wśród rodaków i ściągnięcie kogoś z zagranicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@spriker: Czy umiejętność C# i .net to aż tak dużo, żeby wyśmiewać tę stawkę? Na stażu często wymagają więcej, a płacą mniej, więc nie wiem co w tym takiego dziwnego.
  • Odpowiedz
@Yahoo_: @kryniow: Nawet mi was nie żal, gówno czeka nie Ukrainiec. Stawki maleją bo coraz więcej osób w zawodzie. Co Ukrainiec przyjdzie za 2.5k pracować?! Nie, nikt nie przyjdzie a jeśli stawka ma być wiesze dla ukraińca dlaczego nie ma oferty dla polaka za większe pieniądze.
  • Odpowiedz
  • 0
@Nicescroll nie nie przyjdzie. Przyjdzie za 5k. Ale zanim przyjdzie trzeba dać do urzędu ogłoszenie, że nie dało się znaleźć Polaka. A że za inna kwotę? No cóż...
  • Odpowiedz
  • 4
@Nicescroll nie czaisz. Zrekrutowali Ukrainca. Nie mogą go zatrudnić, bo muszą pokazać, że nie da się Polaka zatrudnić. Więc dają jakąś kwotę, za którą nikt nie chce przyjść, żeby móc wziąć człowieka, którego już sprawdzili.
  • Odpowiedz
@Yahoo_: Ty nie rozumiesz, doskonale zdaję sobie sprawę z mitu którym podpierają się piszący jak wy, czyli oferta za małe kasę aby nikt się nie znalazł, później piszę o pozwolenie na pracę dla ukrainca bo nie mogą znaleźć polaka.

Po pierwsze na Ukrainie nie są tak małe stawki w It aby emigrowali
Po drugie co stoi na przeszkodzie dać ogłoszenie za 6k dla polaka
Po trzecie kiedy się obudzicie z tego
  • Odpowiedz
od osób z HR


@Yahoo_: Genialne zrodlo.

1. To ogloszenie wcale nie jest takie dziwne, wymagan praktycznie brak, stawka jak najbardziej ok.
2. Ukraincy moga pracowac w Polsce gdzie chca i jak chca. Nie potrzebuja zezwolen.
3. Takie ogloszenie ktore ma za zadanie odstraszyc polaka ma zwykle jedna ceche ktorej tu niema, wymagania co do jezyka.
  • Odpowiedz
  • 0
@Nicescroll stary, pracuje z masą Ukraińców. Część z nich siedzi na miejscu i robi zdalnie, część z nich jest w Polsce. Naprawdę nie musisz mi tłumaczyć jakie są zarobki w Ukrainie.
Nic nie stoi na przeszkodzie żeby dać takie ogłoszenie. Sek w tym, że z tego co wiem to działa w większości przypadków tak, że dajesz ogłoszenia, rekrutujesz ludzi i wychodzi Ci jakiś gość spoza polski. I teraz trzeba zrobić tak żeby
  • Odpowiedz
@Nicescroll:
Odnośnie deficytu w IT to z tego co wiem faktycznie istnieje, bo brakuje SPECJALISTÓW, ale to jest słowo klucz, bo Junior Developer specjalistą nazywać się nie powinien, a to na tego typu stanowisko jest masa chętnych.
  • Odpowiedz