Wpis z mikrobloga

Siema #januszeblendera. Czy blender nadaje się do wizualizacji architektury? Potrzebuję wgryźć się bardziej w temat archivizu #cgi. Na razie jadę na #archicad i #maxwellrender ale to combo jest nieco ograniczone, zwłaszcza jeśli chodzi o interiory. Skoro i tak muszę się czegoś nauczyć to najlepiej jakby to był darmowy #blender :) Jak jest z dostępnością modeli, materiałów itd? Chyba, że możecie polecić coś innego? #grafika3d
  • 14
  • Odpowiedz
@Prism2772: Pytam bo o ile łatwo jest znaleźć obrazki po których opada szczęka z maxa czy innej mayi to z blendera jest tego jakby mniej. Pytanie czy idąc w blendera nie ograniczę się na wstępie i później i tak czeka mnie przesiadka.
  • Odpowiedz
Skoro i tak muszę się czegoś nauczyć to najlepiej jakby to był darmowy #blender


@LeonAmator: błąd. Ale do wizek nawet się nadaje blender. Niemniej do profesjonalnego użytku proponowałbym od razu uczyć się standardu branży
  • Odpowiedz
blendera jest tego jakby mniej


@LeonAmator: prosi nie robią w blenderze. Nie, że żadni ale w ogólności, w zdecydowanej większości nawet, nie robią.

Z ogólnych silników to wspierany jest chyba tylko renderman, dostępne ale niewspierane są Arnold i octane. Jest jakaś stara wersja Vraya też. Obecnie zaś popularny jest chyba redshift.
Ogólnie silniki nie lądują w blenderze, wiec ucząc się go, zostajesz z cycles i tym co wymyślą dalej a nie
  • Odpowiedz
@LeonAmator:
dobra, konkrety:

Oficjalnie wspierane:
RenderMan - używa go pół hollywood i jest darmowy
Octane - znany w branży, bardzo szybki
Indigo - ponoć dobry do architektury, nie znam go

Działające ale niewspierane oficjalnie:
Vray - znany, imho kijowy
Maxwell - gpu, ładne efekty

Niewspierane:
Corona
Redshift
Keyshot

Ja ogólnie słysze głównie o coronie, redshifcie i octanie jak jest mowa o silnikach. Renderman jest bardzo popularny ale konkretnie w branży filmowej.
  • Odpowiedz
@Naxster:
Dzięki za konkretną odpowiedź!

Ale do wizek nawet się nadaje blender. Niemniej do profesjonalnego użytku proponowałbym od razu uczyć się standardu branży

Rozmiem. U mnie sytuacja wygląda o tyle inaczej, że będę robił dla swoich klientów, których obchodzi tylko finalny rezultat.

prosi nie robią w blenderze. Nie, że żadni ale w ogólności, w zdecydowanej większości nawet, nie robią.

To jest "wina" softu czy właśnie skostniałych standardów?

Co do silników to
  • Odpowiedz
To jest "wina" softu czy właśnie skostniałych standardów?


@LeonAmator: pytanie za milion punktów... Pojecia nie mam, mysle ze oba. Blender ma problemy z pracą grupową nie wiem czy ogarnia jakakolwiek kontrole wersji. Niemniej ktos uczacy sie 10 lat temu blendera by wysmial. Dziś jest to dobry rywal, stad problenderowcow jest mało
  • Odpowiedz