Wpis z mikrobloga

Hej! Czas na środową krótką recenzję! ;) Dzisiaj będzie o oponie! Nie, nie tej morderczej z filmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A dokładnie o 21cm Solid Rear Tire for Xiaomi M365 Electric Scooter - BLACK - czyli pełnej, wierconej oponie do hulajnogi #xiaomi

A po co to komu?
Niestety dosyć znanym problemem hulajnogi od Xiaomi jest szybkie przebijanie się opon. Taka oponka rozwiązuje nam ten problem. W swojej hulajnodze z przodu zostawiłem standardową oponę z grubszą dętką ponieważ trochę lepiej amortyzuje drgania i nie są przenoszone na kierownicę.

Czy ta opona jest tak samo twarda jak inne pełne opony? Czy jeździ się tak słabo jak piszą w necie? Czy nie da się rozwinąć pełnej prędkości? Czy rozwala się kierownica?
Tutaj sam jestem zaskoczony, ale nie czuć jakiejś ogromnej różnicy między oponą z dętką a tą! Lekko bardziej czuć nierówności, ale nie jest to taki dramat jak ludzie opisują w internecie na temat pelnych opon. Wygląda na to, że otwory w oponie robią dobrą robotę. Bez problemu udaje mi się rozwinąć 30km/h czyli tyle samo co przed wymianą opony!. Po kilkudziesięciu kilometrach zrobionych na tej oponie hulajnoga nie doznała żadnych uszkodzeń.

A jakie są wady?
Ciężko taką oponę założyć w domowych warunkach. Mi się udało przy użyciu 2 śrubokrętów, dziury świetnie się nadają aby włożyć w nie coś mocnego i sobie tym pomagać przy naciąganiu opony na felgę.

Ile taka przyjemność kosztuje?
W chwili obecnej jest dostępny kupon GBsale058 obniżający cenę do 21.99$ w sklepie #gearbest, działa na 30 pierwszych zakupów.

Poniżej krótki filmik z przejazdu z prezentowaną oponą
https://www.youtube.com/watch?v=9yql0muoz2M

obserwuj -> #alipaczkatestuje
#xiaomi #gearbest #itemyzchin #m365 #m187
Link bez refa
AliPaczka - Hej! Czas na środową krótką recenzję! ;) Dzisiaj będzie o oponie! Nie, ni...

źródło: comment_jvmffPUbRbVVfXSwpoTMFsADo5PjIUxw.jpg

Pobierz
  • 19
@AliPaczka masz plusa na zachętę a teraz najważniejsze. Ile już przejechałeś na tych oponach? Pełne niestety mają to do siebie że po czasie padają styki na baterii. Zapytaj się @Andczej to Ci powie. Sam miałem opony 10" już i szybko zrezygnowałem.
@kruprz: tak około 60-70km. Czytałem o tych problemach, zobaczymy jak będzie. Liczę na to, że jednak te lepiej amortyzują i będzie dobrze. Jak nie to będzie lutowane ¯\_(ツ)_/¯

i już dzwonimy do prokuratury za jazdę po ścieżce niezgodnie z prawem ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zapobiegawczo śpię w skarpetkach od wczoraj #pdk ( ͡ ͜ʖ ͡)
@AliPaczka wiesz, że moja lokalna Policja mówi, że to pojazd nie dopuszczony do ruchu? ( )

Daj znać jak będziesz miał te 150-200 km na pełnych. Jeździsz na CFW, CFWw czy moze już na DYoC?
CFWw


@kruprz:

wiesz, że moja lokalna Policja mówi, że to pojazd nie dopuszczony do ruchu? ( )

jak jedziesz po chodniku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Daj znać jak będziesz miał te 150-200 km na pełnych.

Dam znać
@AliPaczka to sprawdź sobie DYoC, ja mam już wgrane i czekam na pogodę. Podobno już tam KERS działa.

Lewą stroną drogi- jak nie ma ani pobocza ani chodnika ustępując pierwszeństwa wszystkim,
Po chodniku- jak jest, ścieżki nie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Tak wychodzi z przepisów (a w zasadzie ich braku) i tego co wcześniej lokalna policja mówiła.
Czytałem o tych problemach, zobaczymy jak będzie. Liczę na to, że jednak te lepiej amortyzują i będzie dobrze.


@AliPaczka: początkowo było ok, potem dramat

Jak nie to będzie lutowane


najgorzej jak będziesz daleko od domu i się nie włączy przez luty

a jak taka opona pęknie przy tych 30 km?


@tekjow: nie ma szans, brzeszczotem 5 minut tarcia żeby ją rozwalić ( ͡° ͜ʖ ͡°)