Wpis z mikrobloga

#motocykle #mechanika
potrzebuje małej pomocy. mam sv650 z 2001 i to mój pierwszy tak chłodzony motocykl wiec nie wiem za bardzo jak się za to zabrać.
wydaje mi się, że nie działa mi wentylator. nie jechałem jeszcze jakoś w ukrop w korku ale wydaje mi się, że bym go wyraźnie słyszał jakby się odpalał. na kursie na prawko w MT było wyraźnie słychać, ale tam 2h jeździło się z prędkościami max 30 wiec to rozumiem.
Czy jest jakaś opcja, żeby odpalić wiatrak na krótko? tzn sprawdzić czy sam wiatrak nie jest walnięty zanim kupię termostat.
W zeszłym sezonie troche mi się rozszczelnił jeden cybant od chłodnicy i mi troche ochlapał silnik ale niewiele tego było i płynu jest spoko. Leciało jak się nagrzał.
  • 17
@daczka92: przecież postaw go po prostu na stopce zapalonego i poczekaj aż się właczy, koło 100 stopni powinien wystartować.

na którtko to normalnie możesz podać 12v z aku czy tam prostownika do wtyczki wentylatora
@SanFable: @amath: @gerard-kowalski: mój moto nie ma wskaźnika temperatury, ale ma lampkę od temperatury cieczy. nigdy nie widzialem, żeby się włączyła (to teraz pytanie czy lampka też działa :D)
znalazłem jeszcze że termostat i czujnik wentylatora to coś innego więc musiałbym obczaić ten czujnik bardizej niż termostat
no wlasnie z tego co ogladalem filmiki jak ludzie odpalaja ten model to ta lampka sie nie odpala


@daczka92: jesteś pewien?

Generalnie w SVce koło 105-107 stopni się włącza więc zagotować go przy takich temp otoczenia wcale nie jest łatwo.
@daczka92: termostat i czujnik temperatury wentylatora to dość mocno zupełnie różne rzeczy :D

czujnik temperatury wentylatora masz w chłodnicy po prawej stronie tam gdzie wentylator z tego co pamiętam. na 99% jest to czujnik rezystancyjny więc jego działanie możesz sprawdzić zwykłym miernikiem.

ale na razie to po prostu weź ją zapal i zostaw na trochę, jeśli faktycznie wentylator się nie włączy to moto się zagotuje i zacznie wywalać płyn na zewnątrz
@amath: mam go rok. moze nigdy nie zostawiałem go odpalonego tak zeby sobie chodził ale troche km zrobilem i nigdy nic nie wywaliło i nie zagotowało :/ z drugiej strony nigdy nie odnotowałem dźwięku chodzącego wiatraka :/
@KurzeJajko: nie panikuje jakoś bardzo, ale chciałbym sprawdzić czy wszystko jest ok. na majowce na działeczce przygotowuje się do sporego pucowania, wymiany płynów, filtrów itp więc się i przy tym zakręce
@daczka92: ja miesiąc jeździłem zanim się okazało, że wtyczka od wentylatora mi spadła bo była luźna. Nic się nie stało, no i nie była to sv-ka. Także najpierw potestuj a potem się martw ;p