Wpis z mikrobloga

#rodzina #alimenty #prawo

Mirki mam problem, moja prababcia, której na oczy nie widziałem, nie znam jej w ogóle ubiega się o alimenty, znaczy niby zakład opieki, który się nią opiekuje chce ze mnie ściągać kasę. Jestem sam, na rękę mam około 3k i wychodzi, że połowę będę musiał oddawać na to, że oni się nią zajmują... Niby reszta rodziny jest nieściągalna i uderzają teraz w kolejne pokolenie.

Przecież to jest #!$%@?, jak się przed tym mogę bronić?
  • 161
  • Odpowiedz
@Matronel Co wy #!$%@?, taki obowiązek by miał gdyby dostał od niej jakiś majątek czy spadek.Taki pozew ma tylko rację bytu w stosunku do rodziców którzy cię wychowywali, reszta to jakaś abstrakcja i ktoś próbuje naciągnąć opa na hajs
  • Odpowiedz
Poza tym jezeli zarabiasz 3k netto to zabrac ci moga (bodajze połowę) od 3k - min krajowa miesięcznie.


@allthethings: w przypadku egzekucji alimentów nie obowiązuje ograniczenie do minimalnej krajowej - może zabrać do 60% pensji, nawet jak zarabiasz wynagrodzenie minimalne.
  • Odpowiedz
@Matronel jak wszystkie inne drogi zawiodą to cały majątek przepisujesz na bliską osobę i zarabiasz poprzez jakiś inkubator przedsiębiorczości wypłacając hajs na osobę bliską
  • Odpowiedz
@Matronel przeciez to nielogiczne. Skoro reszta rodziny niesciagalna a Ty jesteś i pisza tu nawet o komorniku? W takim razie dlaczego komornik nie wszedl do tej "niesciagalnej" czesci rodziny?
Idz do prawnika ale na zdrowy rozum albo sciagna kase z blizszej rodziny albo wogole.
  • Odpowiedz
@Matronel: posłuchaj mnie uważnie kolego Matronel, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni.
Pracujesz
  • Odpowiedz
@Matronel: jak to nie jest bait, to #!$%@? chłopie na Boga, ratuj się - bezrobotka, sprzedanie majątku za gotówę, ukrycie szmalu. Przecież to wyrok bez sądu praktycznie.
  • Odpowiedz